St. bryg. Paweł Kielar został powołany na stanowisko Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Dziś (4 kwietnia) w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu odbyła się uroczystość z okazji powołania.

St. bryg. Paweł Kielar nowym opolskim komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Głównemu PSP nadbryg. dr inż. Mariuszowi Feltynowskiemu, przez dowódcę uroczystości, a następnie wprowadzeniem sztandaru Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu oraz odegraniem hymnu państwowego.
Po odczytaniu decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, st. bryg. Paweł Kielar w obecności Komendantów Miejskiego i Powiatowych PSP z terenu województwa opolskiego, kadry Komendy Wojewódzkiej PSP oraz zaproszonych gości, oddał honory sztandarowi. Następnie st. bryg. Paweł Kielar złożył meldunek Komendantowi Głównemu PSP nadbryg. dr inż. Mariuszowi Feltynowskiemu o przejęciu obowiązków Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Zwracając się do nowo powołanego komendanta, nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski złożył gratulacje oraz życzenia powodzenia i wytrwałości. W swojej wypowiedzi podkreślił rolę tworzenia zespołu w Państwowej Straży Pożarnej, a także współpracy z pozostałymi służbami oraz z administracją rządową, jak i samorządową.

Dołożę wszelkich starań aby mieszkańcy województwa opolskiego – i to jest dla mnie najważniejsze – czuli się bezpiecznie, oraz żeby ochrona przeciwpożarowa, w tym zarówno Państwowe jak i Ochotnicze Straże Pożarne, rozwijały się dynamicznie – mówił st. bryg. Paweł Kielar.

Inf. kpt. Łukasz Nowak i st. sekc. Adriana Malina zespół prasowy OKW PSP
Fot. kpt. Łukasz Nowak

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie