Jeśli jedzenie będzie tutaj takie jak ten obiekt wygląda to będę codziennie z Opola do Dobrzenia Wielkiego przyjeżdżał na obiad. Wójt Piotr Szlapa zaprosił dziś mieszkańców na symboliczne otwarcie  „Stołówki”.

– W Dobrzeniu Wielkim dzięki inicjatywie Gminy Dobrzeń Wielki powstaje Stołówka Gminna, a jej wnętrza prezentować się będą następująco: jasne drewno, stonowana zieleń na ścianach, wygodne krzesła i siedziska, wszystko po to, by miło spędzić czas przy smacznym posiłku. Będzie to nowe miejsce spotkań na mapie naszej gminy – zapowiadała latem ubiegłego roku projektantka Anna Grabowska.

Dzisiaj jej słowa stały się ciałem. Stołówka jest imponująca, a ponadto, jak twierdzą wykonawcy, wszystkie materiały użyte do jej wybudowania i wykończenia są z najwyższej półki. Natomiast wystrój rzeczywiście zadowolić może najwybredniejsze gusty.

Wójt Dobrzenia Wielkiego Piotr Szlapa zapowiadał, że obiekt będzie na najwyższym możliwym poziomie i słowa dotrzymał.

Szlapa nie krył zadowolenia. – To pozwoli nam zażegnać coraz częściej pojawiające się kłopoty z wyżywieniem dzieci w szkołach i przedszkolach, a także naszych seniorów w dopiero co otwartym Centrum Seniora w Chróścicach – mówił. – Nie stać nas na wybudowanie stołówki i jadalni w każdym obiekcie gminnym. Doszliśmy więc do wniosku, że wybudujemy jeden obiekt centralny, skąd będzie jedzenie rozwożone do naszych placówek. Rodzice nie będą musieli pytać dzieci co było w szkole na obiad. Będą mogli przyjść tutaj i zjeść to samo. To będzie jeden kocioł. Ja i moi zabiegani współpracownicy także będziemy się tu na pewno stołować – dodawał.

Wcześniej w tym miejscu był łąka. Koszt budowy stołówki skalkulowano na ponad 5 i pół miliona złotych. 3  miliony 825 tysięcy to zdobyta z zewnątrz dotacja – resztę dołożyła gmina. Przetarg wygrała firma BIL z Opola. Prezes Tomasz Okoń chwali sobie współpracę z gminą. Zrealizował inwestycję od pierwszego wbicia łopaty aż po dostarczenie sztućców.

Prowadzenia „Stołówki” podjęła się giminna spólka PROWOD, której prezes Mariusz Pelc kompletuje właśnie załogę. A ponieważ jedzenie musi być na prawdę dobre przebiera w zgłoszeniach. – Pierwsze obiady komercyjne powinniśmy wydać już w połowie maja, a prawdziwa centralną stołówką dla wszystkich instytucji gminnych będziemy od września – informuje.

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania obiektu podziękował oficjalnie zastępca wójta Piotr Jonek.

Obecny na otwarciu Stołówki wojewódzki radny Hubert Kołodziej, choć sam mieszka w gminie Pokój czuje się związany z Dobrzeniem. Przez wiele lat był dyrektorem największej placówki oświatowej w gminie – Zespołu Szkół. Rozumie jak bardzo potrzebna jest taka centralna stołówka, która obsłuży wszystkie szkoły w gminie.

Kołodziej nie ukrywa podziwu dla Szlapy, który jego zdaniem, przeprowadza  – mimo problemów finansowych świetne inwestycje i doskonale radzi sobie ze zdobywaniem pieniędzy z zewnątrz. Zwraca także uwagę na konieczność powrotu do sprawy powiększenie Opola, co radykalnie pomniejszyło budżet Dobrzenia Wielkiego, niezwłocznie po wyborach do Parlamentu Europejskiego .

O sensie istnienia „Stołówki” mówił do zebranych biskup Waldemar Musioł, który obiekt poświęcił i wraz z wójtem Piotrem Szlapą i jego zastępcą Piotrem Jonkiem przeciął wstęgę…

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.