Po zadaszeniu i oszkleniu stadionu przyszedł czas na wykańczanie wnętrz, utwardzanie terenu, tworzenie płyty boiska i budowę parkingów. Inwestycja ma potrwać do drugiej połowy 2024 roku.

Na czterech trybunach stadion ma pomieścić 11 600 widzów. Obiekt jest już zadaszony i oszklony, a obecnie trwa wykańczanie jego wnętrz. Znajdą się tam szatnie i inne pomieszczenia dla piłkarzy, pomieszczenia techniczne, biura czy sale konferencyjne. Oczywiście będą też: punkt sprzedaży biletów, gastronomia, toalety i loża VIP.

Na przełomie grudnia i stycznia do pracy przy tworzeniu stadionu dołączyła opolska firma Komax. Wykonuje przede wszystkim roboty ziemne wokół stadionu, na powstających parkingach i na płycie boiska. Swoje zadania ma skończyć do końca lata.

– Tworzymy nasypy i doprowadzamy grunt do kategorii G1. Później przełoży się to na utwardzenie w postaci 38 tys. m2 kostki brukowej, dróg asfaltowych, ścieżek rowerowych, chodników, parkingów i 17,5 tys. m2 miejsc postojowych – informuje Bartłomiej Pietras, kierownik robót z ramienia Komaxu. – Poza utwardzeniami z kamienia naturalnego wykonujemy też stabilizacje o różnych grubościach, w zależności od potrzeb projektu. Końcowym etapem będzie zahumusowanie terenów zielonych wraz z ich obsiewem.

Obiekt ma być gotowy w drugiej połowie 2024 roku, a koszt budowy wyniesie około 170 mln zł. Głównym wykonawcą jest firma Mirbud, która ma w swoim portfolio między innymi halę Toyota Park obok opolskiej Stegu Areny, halę Arena Gliwice i stadion ŁKS-u Łódź.

Niebiesko-czerwoni do ligowej rywalizacji wrócą 16 lutego o godz. 20.30. Rozegrają wtedy wyjazdowy mecz przeciwko GKS-owi Tychy. Natomiast pierwszy domowy mecz opolan w tej części sezonu obejrzymy dopiero 6 kwietnia. Nasi piłkarze ugoszczą wtedy Miedź Legnica.

Odra to obecnie szósty zespół Fortuna 1 Ligi, który jednak traci tylko 3 punkty do pierwszej Arki Gdynia. Czołówka prezentuje się następująco: 1. – Arka (34 pkt.), 2. – GKS Tychy (34 pkt.), 3. – Motor Lublin (32 pkt.), 4. – Lechia Gdańsk (32 pkt.), 5. – Wisła Kraków (31 pkt.) i 6. – Odra Opole (31 pkt.).

Bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy gwarantują miejsca 1. i 2. Natomiast lokaty od 3. do 6. dają prawo do gry w barażach o wejście do tej najwyższej polskiej ligi.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.