14 lutego minął termin na rozliczenie sztabów po 32. finale WOŚP, który odbył się 28 stycznia. W Opolu zebrano dokładnie 763 804,86 zł, ale suma ta może jeszcze wzrosnąć o 16 tys. zł. To dlatego, że wciąż nie opłacono wszystkich aukcji charytatywnych na Allegro.

Tuż po finale opolski sztab podał informację, że naliczył 732 221 zł. Jego rzeczniczka prasowa Agnieszka Wiosna zaznaczyła jednocześnie, że wciąż nie jest to dokładna suma. Wówczas jeszcze nieznane były kwoty z puszek, które stały w opolskich firmach. Do tego kilkanaście dni po finale trwały aukcje charytatywne na Allegro.

Suma wpłat do e-skarbonek wyniosła ponad 67 tys. zł. Bieg „Policz się z cukrzycą” przyniósł z kolei kwotę 21 tys. zł, licytacja Złotego Serduszka – 21 tys. zł, a pozostałe aukcje, które odbyły się na scenie – 8,5 tys. zł. Z kolei całość zebrana w Opolu to na dzień 14 lutego 763 804,86 zł.

– To kwota łączna ze wszystkich działań jakie prowadziliśmy na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 28 stycznia 2024 roku – informuje Agnieszka Wiosna. – Nie zostały jeszcze opłacone wszystkie aukcje na Allegro, dlatego kwota może ulec zmianie do 16 tys. zł. Aktualizacje będziemy podawać na bieżąco za pośrednictwem naszego fanpage’a.

W Opolu wydarzenia związane z finałem WOŚP odbywały się 20, 22, 25, 26, 27 i 28 stycznia. Wspierać zbiórkę można było w wielu zakątkach miasta – począwszy od rynku, przez instytucje publiczne, centra handlowe i inne charakterystyczne miejsca Opola, aż po prywatne firmy. Zaangażowała się niemalże każda branża, dyscyplina i dziedzina życia. Wszyscy chętni zbierali tego dnia na zdrowie własne i innych.

Hasło tegorocznej edycji orkiestry brzmiało: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Tegoroczna suma wyniosła 175 mln zł, a pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Od 1993 roku orkiestra zebrało blisko 2 miliardy złotych, za które kupiła 71,5 tys. urządzeń. Wspierała tak między innymi: walkę z sepsą, okulistykę dziecięcą, laryngologię, pediatrię, geriatrię, onkologię, medycynę ratunkową oraz diabetologię.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.