13 lat temu został radnym Opola. Od ośmiu jest członkiem zarządu województwa opolskiego. Prowadził w tym czasie największe inwestycje infrastrukturalne, nadzorował kwestie gospodarcze rozwoju regionu i współpracę z przedsiębiorcami.

– Spotkałem tysiące mieszkańców regionu – mówi o sobie Ogłaza. – Poznałem ich bolączki, potrzeby i starałem się zawsze wychodzić im naprzeciw.

Doświadczenie pozwala mu stwierdzić, że jest samorządowcem spełnionym. Przyszedł zatem czas na kolejny etap: chce wyjść poza możliwości regionalne. To zdecydowało o podjęciu decyzji o kandydowaniu do sejmu.

– Wiem, że są kwestie, do których potrzebny jest poseł, poseł kompetentny, który będzie miał wizję i pomysł jak spełnić potrzeby mieszkańców. Potrzebny jest poseł, któremu będzie się chciało je realizować, niezależnie od sytuacji politycznej – mówił Ogłaza.

Startuje z 8 pozycji na liście KO do sejmu. Szymon Ogłaza

Uważa, że naszemu regionowi potrzebne są duże przedsięwzięcia takie jak budowa opolskich dróg ekspresowych,  skomunikowanie Opola i województwa opolskiego z autostradą A1 i przede wszystkim dobre skomunikowanie Opola z A4.

Ogłaza chce także wykorzystać swoją wiedzę zdobytą w zarządzie województwa w ochronie zdrowia – zasiadał w radzie NFZ i kilku radach społecznych dużych szpitali. – Przedstawię projekt, który będzie kompleksową opieką nad matką i dzieckiem – zapowiedział.

Zaapelował o pomoc przy kampanii i głos na Koalicją Obywatelską 15 października. – Ten głos to gwarancja, że samorząd przetrwa, że będzie się rozwijał – a to jedyny sposób, byśmy mogli decydować sami o sobie – zapewniał.

Pytany o „Ósemkę” zauważył, że to cyfra, która – szczególnie w ostatnim okresie ma wiele znaczeń. – Często jest nadużywana, ale myślę, że dobrze się kojarzy – mówił.  – Zachęcam wszystkich: lista Koalicji Obywatelskiej nr 8 – piętnastego października. Zwyciężymy.

Fot. kapitan

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.