Sołectwo Siołkowice oraz grupa Senior Caffe, działająca przy Domu Kultury w Popielowie triumfowali w konkursie na najsmaczniejszą babę sumą 26 punktów ex aequo !

Kolejna już edycja Stołów wielkanocnych w Samorządowym Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji odbyła się jak co roku – popołudniem niedzieli palmowej.

Drugie miejsce na podium w konkursie na najlepszą babkę uzyskał Związek Śląskich Kobiet Wiejskich z 19 głosami.  Natomiast trzecie miejsce powędrowało aż do trzech instytucji, które uzyskały po 18 punktów – OSP Karłowice, sołectwo Chróścice oraz sołectwo Nowe Siołkowice.

Zaprezentowało się około dziesięciu stanowisk. Między innymi szkoły i przedszkola z Gminy Popielów, sołectwa, koła wiejskie. Swoje ozdoby przedstawiła także sąsiednia miejscowość z gminy Dobrzeń Wielki – Chróścice.

Podziwiać można było stroiki wielkanocne oraz ozdoby. Dla głodnych także znalazły się odpowiednie stanowiska, na których mogli skosztować tradycyjnych potraw. Dzieci pod okiem pracowników SCKTiR zdobiły jaja różnymi technikami.

Każde stanowisko dostało drobny podarunek w ramach podziękowania od pracowników Domu Kultury. Atmosferę umilała piękna gra na fortepianie w wykonaniu pani Doroty Nowackiej. Kolejne takie spotkanie już za rok

Fot.: Marcin Luszczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie