Uroczyste otwarcie nowej remizy OSP w Tułowicach odbędzie się w sobotę 9 września. Wójt Gminy Tułowice oraz Ochotnicza Straż Pożarna zapraszają wszystkich mieszkańców gminy na godzinę 15:00. Po uroczystym przecięciu wstęgi będzie okazja do obejrzenia remizy nie tylko z zewnątrz, ale i "od kuchni".

Strażacka uroczystość

Strażacy zapewniają, że będzie strażacka grochówka i kiełbasa z grila. Zapewne będą też występy artystyczne, bo działający przy Tułowickim Ośrodku Kultury zespół "Szumiący Bór" już poprosił o dopisanie go do programu. Zespół poinformował, że ma przygotowane dwie piosenki o strażakach.

Strażacka uroczystość

Tułowicka remiza była gotowa już wiosną, w planowanym terminie, tj. 27 kwietnia. Informowaliśmy o tym na bieżąco. Materiał z 20 kwietnia znajdą zainteresowani pod adresem:

https://www.grupalokalna.pl/beczka/remiza-gotowa-teraz-przedszkole

Osoby spostrzegawcze zauważą jednak, że na zdjęciach z 20 kwietnia remiza nieco różni się od obecnego wyglądu. Nad bramami wjazdowymi nie było wtedy jeszcze napisu "OSP Tułowice". Ten napis pojawił się dopiero 8 lipca. Można to potraktować jako wytłumaczenie, dlaczego uroczystość jest dopiero na początku września (lipiec i sierpień to okres urlopów, więc też należało go przeczekać).

W linkowanym wcześniej materiale z 20 kwietnia pisaliśmy o mającej się rozpocząć rozbudowie przedszkola. Korzystając z pobytu w Tułowicach wybraliśmy się więc i tam. Rozbudowa jest już w toku:

Strażacka uroczystość

Skoro dotarliśmy do przedszkola, to poszliśmy jeszcze dalej, do rogu ulic Szpitalnej i Zamkowej, gdzie wznoszony był trzykondygnacyjny (12-mieszkaniowy) obiekt, o którym pisaliśmy we wrześniu 2015:

https://www.grupalokalna.pl/powiat-opolski/tulowice-kiedy-nowe-mieszkania-kiedy-nowe-ulice

Ponieważ jego budowa przewlekała się trochę, to chcieliśmy zobaczyć, czy jest już w końcu gotowy. Okazuje się, że jest już nawet zasiedlony. Mieliśmy okazję uciąć sobie pogawędkę z lokatorką jednego z mieszkań. Poniżej zdjęcie tego budynku:

Strażacka uroczystość

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.