Nowy rok szkolny – dla szkół oraz przedszkoli – oznacza zmiany liczebne w szeregach uczniów. Gmina Popielów kształcić będzie 797 dzieci.

W związku z wprowadzoną reformą o powrocie do systemu ośmioletniej szkoły podstawowej liczba uczniów w Publicznym Gimnazjum w Starych Siołkowicach zmalała do 115. W zeszłym roku w budynku znajdowało się dziewięć klas, w tym roku pozostało tylko sześć.

Dotychczasowe klasy szóste pozostały w szkołach podstawowych i funkcjonują jako klasy siódme. Publiczna Szkoła Podstawowa w Popielowie jest najliczniejszą placówką oświatową w gminie – 193 uczniów. Karłowicka podstawówka im. Ks. Jana Dzierżona uczyć będzie 126 dzieci.  W Siołkowicach znajdzie się 114 osób.

Do wszystkich szkół podstawowych w gminie Popielów uczęszczać będzie 433 uczniów, a łącznie z gimnazjalistami 548.

Więcej dzieci znajduje się w tym roku szkolnym także w przedszkolach. Placówka w Popielowie rozrosła się o piąty oddział „Motylki”, który istnieć ma przez kilka następnych lat. W pięciu grupach jest 118 dzieci.

W Publicznym Przedszkolu w Starych Siołkowicach bawić się będzie 71 dzieci, a w Karłowicach 60. Do publicznych przedszkoli uczęszczać będzie 249 maluchów.

Liczba najmłodszych objętych opieką w przedszkolach wzrosła z 236 do 249. Natomiast w szkołach – w porównaniu do ubiegłego roku szkolnego 2016/2017 – liczba uczniów zmaleje z 566 do 548.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie