Specjalistyczny zestaw ratownictwa przedlekarskiego ufundowany przez opolski oddział KRUS trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadłubie Turawskim. „Torby życia” umożliwiają strażakom szybkie niesienie pierwszej pomocy ofiarom wypadków.

Jednostki OSP na terenie województwa opolskiego otrzymują zestawy ratownicze ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dzięki porozumieniu dotyczącemu wdrażania ratownictwa przedmedycznego na terenach wiejskich. 

– Zestawy przedmedyczne przekazujemy jednostkom OSP na terenie całego województwa w ramach funduszu prewencyjnego KRUS w obszarze rolniczym – mówi Piotr Ciona, zastępca dyrektora oddziału regionalnego KRUS w Opolu. – Dotychczas na terenie województwa przekazaliśmy dwanaście toreb. Realizujemy też szkolenia z udzielania pierwszej pomocy.

Czym jest „torba życia”? – Zestaw ratowniczy zawiera najbardziej niezbędne wyposażenie, które umożliwia skuteczne niesienie pierwszej pomocy poszkodowanym na miejscu zdarzenia – mówi Andrzej Latusek, naczelnik OSP w Kadłubie Turawskim. – Torba jest tak skonstruowana, że można z niej szybko skorzystać. Są w niej m.in. opatrunki, hydrożele, kołnierze ortopedyczne. Bardzo nas cieszy, że zestaw zasilił naszą jednostkę. Tym bardziej, że jego koszt to ponad 2 tys. zł.

Maria Bochańska, zastępca wójta gminy Turawa zapewnia, że pomoc, jaką niesie Ochotnicza Straż Pożarna ma ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności. – Tym bardziej teraz, w czasach zagrożenia epidemiologicznego, kiedy inne służby są przeciążone. Strażacy z OSP są zawsze gotowi do niesienia pomocy, zawsze są na miejscu i co istotne – robią to społecznie.

–  Jako gmina wspieramy strażaków od lat i nadal zamierzamy wspierać – dodaje Maria Bochańska. – W tym roku wydaliśmy rekordową kwotę na nasze jednostki pożarnicze. Chcemy, żeby OSP były coraz lepiej wyposażone, a strażacy czuli się bezpiecznie niosąc pomoc. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni, że KRUS wspiera nas w doposażaniu jednostek.

Fot. OR KRUS w Opolu

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze