Studenci z Politechniki Opolskiej zapoznali się z codzienną pracą opolskich funkcjonariuszy, biegłej z laboratorium kryminalistycznego oraz policyjnego kontrterrorysty.

W środę (27 listopada) na zaproszenie Biura Karier Politechniki Opolskiej, funkcjonariusze i pracownicy opolskiej policji spotkali się ze studentami politechniki. Była to okazja do zaprezentowania bogatej oferty służby w szeregach formacji.

Spotkanie rozpoczął naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Hubert Adamek, który zaprezentował goszczących na uczelni funkcjonariuszy. Jako pierwszy, o swojej służbie opowiedział przewodnik psa służbowego. Policjant opisał, jakie zadania wykonują w codziennej służbie czworonożni funkcjonariusze, jakie rasy są preferowane w formacji oraz na czym polega ich szkolenie.

Po jego wystąpieniu przyszła chwila na prezentację służby w oddziałach prewencji. Funkcjonariusz pokrótce opisał wyposażenie wykorzystywane przy zabezpieczeniach imprez masowych, czy też to używane przy poszukiwaniach osób zaginionych.

O swojej pracy opowiedziała również biegła z zakresu daktyloskopii. Poza opisem własnej, specjalistycznej pracy, opisała zadania, jakie wykonują jej koleżanki i koledzy z innych pracowni laboratorium kryminalistycznego. Studenci mogli wysłuchać również operatora z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu. Zaprezentowano przekrojowy film o służbie policyjnych kontrterrorystów.

Na zakończenie spotkania, procedurę rekrutacyjną przybliżyła pracownica zajmująca się doborem do służby w formacji.

Fot. opolska.policja.gov.pl

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie