Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wygrała konkurs na najlepszą i najbardziej aktywną Regionalną Organizację Turystyczną w Polsce. Najskuteczniej zachęcała partnerów do udziału w ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”, tym samym promując regionalną organizację turystyczną.

Do udziału w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej zaproszono 16 czołowych organizacji z całego kraju, czyli po jednej z każdego województwa.

– Jego celem było zaangażowanie regionalnych organizacji turystycznych do pozyskiwania partnerów ogólnopolskiej akcji „Polska Zobacz więcej – Weekend za pół ceny” – mówi Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Zadaniem organizacji było przekonanie m.in. przedsiębiorców, instytucji miejskich, kulturalnych, obiektów gastronomicznych, noclegowych i wielu innych, do zaoferowania mieszkańcom atrakcyjnych wydarzeń – za pół ceny – w ramach swojej działalności na konkretny czas trwania akcji.

– Każdy z partnerów, który chciał wziąć udział w akcji musiał wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy. W nim zawarto m.in. punkt z pytaniem „skąd partner dowiedział się, o akcji”. Wśród opcji była również ta  mówiąca, że „z polecania regionalnej organizacji turystycznej” – opowiada Piotr Mielec.

Opolskie najlepiej promuje turystykę

Po zliczeniu zgłoszeń instytucji oferujących wydarzenia za „pół ceny” z każdego województwa okazało się, że to w opolskim było najwięcej zgłoszeń wskazujących na źródło informacji o weekendowej akcji.

Pod tym względem za nami uplasowały się kolejno zachodnio-pomorskie oraz podkarpackie.

– Były oczywiście województwa potężne, gdzie zgłoszeń od partnerów pojawiło się znacznie więcej niż u nas. To m.in. pomorskie, małopolskie, dolnośląskie. Mimo to stamtąd zgłoszeń mówiących, o tym, że zachęta do udziału w akcji wyszła od organizacji turystycznej – było bardzo mało – tłumaczy dyrektor Mielec.

Czemu miała służyć akcja?

Ogólnopolski event „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” odbył się dwa razy w tym roku – w marcu i październiku. To właśnie te edycje były brane pod uwagę w podsumowaniu konkursu i zliczaniu ilości pozyskanych partnerów z polecenia regionalnej organizacji turystycznej.

Jak informuje OROT z Opola, w edycji marcowej udział wzięło 30 obiektów, a w październikowej – 27.

–  W tym wszystkim chodziło o to aby ludzi wyciągnąć z domu, zachęcić do odkrywania bliższej i dalszej okolicy. Pokazać im, że podróżować może każdy i nie kosztuje to wcale dużo, szczególnie w sezonie „martwym” turystycznie – przekonuje Piotr Mielec.

– Takich akcji pozwalających na tanie podróżowanie, m.in. w wybrany weekend, jest coraz więcej. Wszystko to służy popularyzowaniu turystyki regionalnej.

W nagrodę OROT dostanie kasę 

Nagrodą w konkursie dla aktywnych partnerów akcji było wsparcie finansowe przeznaczone na organizację dużej akcji promocyjnej w województwie opolskim w 2020 roku.

Nasz OROT zdobył około 30 tys. zł na wydarzenie lub kampanie promocyjną dotyczącą akcji „Weekend za pół ceny”.

Fot. OROT

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.