Kupskie Echo, Ligockie Wrzosy i podopieczni Studia Piosenki kolędowali dla lokalnej społeczności w sali wiejskiej w Kup. Wydarzenie odbyło się w sobotę (21 stycznia) i przyciągnęło około 70 osób.
Uczestnicy koncertu usłyszeli dziewiętnaście utworów, w tym siedemnaście polskojęzycznych: „Jest taki dzień”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Narodził się”, „Jadą kolędnicy”, „Skrzypi wóz”, „Święta, święta”, „Złota Jerozolima”, „Mroźna cisza”, „Oczekiwanie”, „Narodzenia czas”, „Sianko na stół”, „Mały dobosz”, „Pastorałka od serca do ucha”, „Gore gwiazda”, „Jezus malusieńki” i „Znak pokoju”. W repertuarze znalazły się też dwa utwory niemieckojęzyczne: „Wenn es klat wird” i „Glocken von St. Laurentius”.
Kolędy wykonywały nie tylko organizatorki wydarzenia, czyli zespół Kupskie Echo, ale też zaproszeni goście. Były to zespół Ligockie Wrzosy z Ligoty Prószkowskiej oraz narybek Studia Piosenki działającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim: Liliana Stachowska, Michalina Gajewska, Sara Hadamek, Zuzanna Wieczorek, Liwia Wer, Malwina Doszak, Szymon Sołecki, Julia Derewlany, Filip Staszków, Maja i Joanna Długosz oraz Zuzanna Warzecha.
– Łączymy dziś kolędowanie oraz Dzień Babci i Dziadka. Przypominamy sobie najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki o świątecznej tematyce – mówiła Agnieszka Ślusarczyk, dyrygentka Kupskiego Echa i opiekunka Studia Piosenki. – Repertuar jest zróżnicowany, każdy wykonawca prezentuje inny utwór, wszyscy zatem znajdą coś dla siebie. Chcemy, żeby wszyscy mogli wspólnie z nami kolędować, nie trzeba bowiem ograniczać się do bycia widzem, można śpiewać razem z wykonawcami. Robimy to od lat i widownia nigdy nie pozostaje bierna.
Po koncercie uczestnicy spotkania wspólnie biesiadowali i integrowali się przy stołach. Oczywiście organizatorki, członkinie Kupskiego Echa, upiekły na tę okazję ciasto. W wydarzeniu wzięło udział około 70 osób, wśród nich byli mieszkańcy sołectwa Kup, pozostałych miejscowości gminy Dobrzeń Wielki, a także innych gmin.