Sołectwo Kępa po raz kolejny stawia na integrację. Tym razem, z okazji Dnia Babci i Dziadka, seniorzy zostali zaproszeni, dziś (21 tycznia), do świetlicy na wspólny poczęstunek, tańce i śpiewy.

Sołtys i Rada Sołecka zaprosili z okazji dzisiejszego święta wszystkie babcie i wszystkich dziadków, do wspólnego poczęstunku. Spotkanie umilał zespół, który zachęcał do wspólnego śpiewania, m.in.: kolęd oraz innych piosenek, a także tańców. Spotkanie przebywało w bardzo miłej atmosferze. Każdy na odchodne otrzymał także mały upominek, w postaci słodkości.

Wspólne biesiadowanie w świetlicy w Kępie z okazji Dnia Babci i Dziadka

Każdy mógł dołączyć do wspólnej zabawy, miejsca i jedzenia z pewnością by nie zabrakło. Nie jest to pierwsze takie wydarzenie w Kępie, odbywa się ono co roku z drobną przerwą, która miała miejsce w czasie pandemii. Zainteresowanie od zawsze było spore, ludzie chętnie przychodzą na takie i podobne wydarzenia. W tym roku, pogoda sprawiła też nie lada wyzwanie i dla niektórych osób dojazd sprawiał nie lada wyzwanie. Mimo tego pustych miejsc przy stołach nie było zbyt wiele.

Do osób powyżej 80 roku życia, których było 56, sołtys wraz z radnymi przyjechał z ciastem, pomarańczami i innymi słodkościami.

Zazwyczaj jest tak  60,80 osób, w tym roku też wiele ludzi jest chorych, sporo w ostatnich latach także odeszło, dlatego zobaczymy ile osób uda nam się ugościć w tym roku. Robimy takie spotkanie, jak co roku, dla naszych babć i dziadków. Jest poczęstunek, jest ciasto, jest ciepłe danie, będą kanapki, pierogi. Jest też zespól, który będzie śpiewał różne piosenki, ale też kolędy, korzystając z tego, że przez jeszcze jakiś czas możemy pocieszyć się tym świątecznym okresem- mówił Konrad Pietrek, sołtys wsi Kępa.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".