Opolski rynek przemienił się w magiczną „Krainę Ciepła”, bożonarodzeniowych dekoracji i atrakcji oraz świątecznych pyszności. Wszystko to za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, który rozpoczął się 25 listopada i potrwa do końca grudnia. 

Już od kilku dni mieszkańcy Opola, jak również wszyscy, którzy przyjeżdżają do miasta, by cieszyć się świątecznym klimatem, odwiedzają opolski Jarmark Bożonarodzeniowy. Nie brakuje różnorodnych atrakcji, iluminacji czy dobrego jedzenia. Rynek rozświetla 12-metrowa przyozdobiona choinka, a strefa rozrywkowa jest zapatrzona w karuzele, młyńskie koło, a nawet „bajkowy lasek”.

Na jarmarku można nabyć m.in.: dekoracje choinkowe; bombki, girlandy, łańcuchy; sery, sękacze, oscypki;  świąteczne kubeczki słodkości; manufaktury czekolady; piwa rzemieślnicze; produkty regionalne; ręcznie wykonywane prezenty i rękodzieło; świeczki naturalne kosmetyki i produkty do kąpieli.

– Wszystkie produkty rękodzielnicze wykonuję sama i są to ozdoby szyte z materiałów świątecznych, zawieszki na choinkę albo stroiki i rzeczy robione na szydełku: aniołki, dzwonki, bombki – mówiła Dorota Przeginiak, prowadząca firmę „Czerwony Koralik”. – Na jarmarku jestem pierwszy raz i póki co jestem bardzo zadowolona. Jest naprawdę fajnie.

– Na moim stanowisku można kupić ręcznie robione bombki i wieńce adwentowe – mówiła Marta. – Atmosfera na jarmarku jest przyjemna, na szczęście nie jest za zimno, ładna pogoda, więc na razie wszystko na plus.

@opowiecie.info Na opolskim rynku możemy już w pełni poczuć świąteczny klimat. Wszystko to za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, który rozpoczął się 25 listopada i potrwa aż do końca grudnia. 🌲❄️ #jarmarkbozonarodzeniowy #jarmarkswiateczny #święta #święta2023 #Christmas #jarmark #kiermaszświąteczny ♬ dźwięk oryginalny – opowiecie.info

Jarmark Bożonarodzeniowy oficjalnie rozpoczął się 25 listopada. Wtedy odbyło się uroczyste rozświetlenie choinki przez prezydenta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego. Oprócz tego przygotowano świąteczny pokaz ogniowo-świetlny „Mantikora”, a otwarcie jarmarku ubogacił koncert góralskiej kapeli „Ciupaga”.

– Pyszne piwa regionalne, to coś, to można nabyć na moim stanowisku. Są z browaru kujawsko-pomorskiego, z Doliny Dolnej Wisły – mówił Szymon Górski. –Tutaj na jarmarku mamy propozycję różnych piw, m.in.: jasne pełne klasyczne, gorzkie, malinowe, pomarańczowe czy piwo grzane.

Świątecznych atrakcji nie zabraknie przez najbliższy czas. Już w sobotę (2 grudnia) czekają warsztaty z Mikołajem (godz. 14:00), a następnie Marsz Mikołajów (godz. 16:00). Z kolei w niedzielę (3 grudnia) również odbywają się warsztaty z Mikołajem o godz. 14:00, a później koncert  Xmas Music – Kasia Puma Piasecka Quartet o godz. 17:00.

Portal i miesięcznik Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.