Drużyna U-17 Dremanu Opole-Komprachcice zajęła 1. miejsce w turnieju będącym 1. rundą Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. Dzięki tej wygranej juniorzy Dremanu awansowali do kolejnego etapu.

W turniej brało udział pięć drużyn – dwie z województwa opolskiego oraz trzy ze śląskiego. Były to: Dreman Opole-Komprachcice, Unia Krapkowice, Sośnica Gliwice, Piast Gliwice oraz GSF Gliwice.

Zmagania juniorzy opolskiej drużyny rozpoczęli od znakomitego zwycięstwa nad ekipą Piasta. Rozmiar wygranej był spory, gdyż spotkanie zakończyło się wynikiem 10:1. Drugi mecz również przyniósł wiele emocji. W starciu z Unią Krapkowice Dreman zdobył kolejne trzy punkty. Bramek padło mniej,  za to „Tygrysy” zdołały zachować czyste konto. Mecz zakończył się wynikiem 5:0.

W trzecim spotkaniu nie było już tak łatwo. Dreman walczył przeciwko Sośnicy Gliwice. Długa męczarnia niestety nie przyniosła korzystnego wyniku, gdyż drużyna ze Śląska wygrała 2:0. Na szczęście w ostatnim meczu turnieju, przeciwko GSF Gliwice, opolanie znów dominowali. Ciężka praca przyniosła kolejny komplet punktów. Dreman wygrał to spotkanie 5:2 i dzięki temu zakończył rywalizację na 1. miejscu. Ta lokata dała im zarazem awans do kolejnej rundy Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

– Cała drużyna jest bardzo podekscytowana. Jesteśmy chłopakami z różnych klubów i trenujemy ze sobą od niedawna. Nie lada przygodą był dla nas ten turniej, a fakt, że zajęliśmy w nim 1. miejsce dodaje nam motywacji do dalszej walki – mówił Jeremi Mielcarek, zawodnik Dremanu. – Turniej był świetny, choć nie idealny. Jednak patrząc przez pryzmat naszej znajomości był naprawdę fenomenalny. Wygraliśmy przecież 10-1 z Piastem Gliwice, co jest ogromnym wyczynem. Przegraliśmy niestety jeden mecz z Sośnicą i był to według mnie najtrudniejszy rywal.

Jeszcze jeden powód do świętowania miał Bartosz Kamyszek z „Tygrysów”, bowiem został najlepszym strzelcem turnieju.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze