4 kwietnia obchodzimy smutne, ale bardzo ważne święto –  Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. Szacuje się, że tylko w Polsce może znajdować się od 1 do 4 milionów bezdomnych czworonogów. 

Ten dzień zwraca szczególną uwagę nie tylko na problem bezdomności zwierząt, lecz także na brak opieki, złe warunki do życia czy zaniedbanie pupili. Święto ma także przypominać, że zwierzęta tak jak ludzie, zasługują na miłość i dobroć.

Dzień Bezdomnych Zwierząt został ustanowiony w Holandii w 2000 roku. Właśnie wtedy ponad sto organizacji działających na rzecz praw zwierząt zwołało konferencję, by poruszyć temat bezdomności wśród czworonogów. Data ta jest jednak tylko symboliczna, bo Dzień Bezdomnych Zwierząt nie powinien być jedynym czasem w roku, w którym człowiek oferuje  swoją pomoc porzuconym pupilom. Każde bezdomne zwierzę ma bowiem swoją własną historię, własne przeżycia i doznane cierpienia. Każde z nich również chciałoby znaleźć dom i poczuć się kochane.

Przyczyn bezdomności zwierząt jest wiele. Niektóre z nich są bardziej, inne mniej złożone. Zanim jednak zdecydujemy się na posiadanie pupila, może warto go adoptować, zamiast kupować. Bardzo ważne jest także zadbanie o sterylizację i kastrację zwierząt. Również wszelka pomoc na rzecz fundacji czy stowarzyszeń zajmujących się troską o bezdomne zwierzęta, zawsze będzie bezcenna.

Nie bądźmy obojętni na krzywdę porzuconych czworonogów.
Każda forma pomocy ma znaczenie❣️

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.