Zbliża się kolejna, 26. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Tańcowadła”. Ponad 120 zespołów, które zaprezentują ponad 130 choreografii, finał w sobotę (15 kwietnia) w Ozimku. 

Style taneczne, które będzie można zobaczyć na przeglądzie to: street dance, show dance, taniec współczesny, inne formy tańca, cheerleaderki. Występy będą się odbywać w 4 kategoriach wiekowych:

  • dzieci do lat 11
  • młodzież 12-14 lat
  • młodzież starsza powyżej 15 lat
  • dorośli powyżej 30 lat (ta kategoria rozrosła się na tyle, że zespoły zaprezentują  w niej aż 12 choreografii).

CZYTAJ TAKŻE: Ozimek. „Tańcowadła 2022” za nami

Występy oceniać będzie jury w składzie:

  • Kinga Biegańska – urodzona w Opolu, swoją przygodę z tańcem rozpoczynała w zespole PECH z Opola mając wtedy 6 lat. Teraz zawodowo na scenie pracuje 11 rok. Na swoim koncie ma występy z takimi artystami jak: Doda, Minelli, Justyna Steczkowska, Alvaro Soler, Netta, Cleo, Dawid Kwiatkowski, Kaya, Viki Gabor i inni. Kinga na co dzień współpracuje z grupą NEXT Tomasza Barańskiego, z którą ma możliwość występowania w różnych programach telewizyjnych między innymi: Taniec z Gwiazdami, Mam Talent, Mask Singer oraz podczas różnych koncertów i festiwali organizowanych przez telewizje Polsat oraz TVN. Oprócz występów na scenie Kinga prowadzi również warsztaty taneczne organizowane po całej Polsce.
  • Michał Kalcowski – tańczy od 4. roku życia, a miłość do tego odziedziczył po mamie – instruktorce tańca i zajęć fitness. Michał wielokrotnie stanął na podium Mistrzostw Świata i Europy w tańcu disco Dance  oraz hip hop, zaś w tańcu towarzyskim zdobył klasę B (zarówno w tańcu latynoamerykańskim jak i standardowym). Na swoim koncie ma kilkadziesiąt udziałów zarówno w ogólnopolskich jak i zagranicznych programach telewizyjnych, festiwalach oraz tanecznych eventach. Michał jest członkiem profesjonalnej grupy tanecznej NEXT – prowadzonej przez Tomasza Barańskiego. Na co dzień oprócz sceny prowadzi regularnie warsztaty po całej Polsce oraz szkoli innych tancerzy, którzy odnoszą sukcesy m.in. zajmując czołowe miejsca na Mistrzostwach Świata i Europy.
  • Łukasz Józefowicz – zawodowy tancerz  i aktor teatralny. Przez lata występował na największych festiwalach muzycznych uświetniając występy między innnymi takich wykonawców jak Margaret, Edyta Górniak , Alvaro Soler, Doda, Urszula, Jasmine Thomson. Finalista  9 edycji programu You Can Dance po Prostu tańcz. Współpracuje z teatrem muzycznym Capitol we Wrocławiu, teatrem Variete w Krakowie, Operą Kameralną w Warszawie oraz w Operze i Filcharmonii Podlaskiej. Obecnie, w roli tancerza występuje w popularnym programie telewizyjnym Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

W Ozimku odbędą się „Tańcowadła”, to już 26. edycja

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie