Bracia i siostry, choć mogą się kłócić i mieć odmienne zdania, potrafią stanąć za sobą murem. Relacja, która łączy rodzeństwo, bywa burzliwa, ale to właśnie czyni ją wyjątkową! 31 maja w Europie obchodzimy Dzień Rodzeństwa. 

Dzień Rodzeństwa można świętować na wiele różnych sposobów. Najważniejsze jest to, by dobrze czuć się w towarzystwie siostry czy brata, a wtedy czas spędzony razem będzie przyjemnością. Może warto porobić wspólnie rzeczy, które uwielbiało się w dzieciństwie albo po prostu porozmawiać. Dzięki temu możemy pogłębić relację z rodzeństwem, a może nawet lepiej się poznać.

Celebrowanie Dnia Rodzeństwa urozmaicimy także drobnym upominkiem dla siostry czy brata. Takim prezentem może być tak naprawdę wszystko, jednak warto postawić na to, co proste i klasyczne, ale bardzo istotne  – wspólnie spędzony czas. Będzie on wspaniałym podarunkiem dla rodzeństwa. I to takim prosto z serca.

W Europie Dzień Rodzeństwa obchodzimy od 2014 roku, a święto jest pomysłem wprowadzonym przez Europejską Konfederację Dużych Rodzin, aby uczcić więź łączącą braci i siostry. I choć obecnie w Polsce jest to mało znany dzień, z pewnością zasługuje on na uwagę.

Cieszymy się czasem spędzonym z naszym rodzeństwem!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.