Do obowiązków gmin należy zapewnienie dowozu do szkół uczniom niepełnosprawnym wraz z ich opiekunami. Firmy dowożące wyłaniane są w przetargu. Gmina Chrząstowice ma trzynaścioro uczniów, wymagających takich dowozów, na czterech różnych trasach. Są to trasy Daniec-Dębie, Daniec-Leśnica, Chrząstowice-Opole i Chrząstowice-Kup wraz z powrotami. Łącznie do przejechania jest około 200 km dziennie i wykonane musi to być czterema oddzielnymi samochodami (busami).

Przetarg na wymienione przewozy (dla lat szkolnych 2016/2017, 2017/2018 i 2018/2019) gmina ogłosiła 20 czerwca. Na oferty czekała do 28 czerwca. Wpłynęły dwie oferty, spośród których gmina wybrała firmę "GM CONSULTING – Marcin Groszek" z Opola. Wybrana firma zadeklarowała wykonanie zadania za 212,7 tys. zł.

Co najmniej zdumienie budzi jednak fakt, że drugi oferent, firma "NAVA-TRANS transport osobowy" z Brzegu wyceniła to samo zadanie na 879,6 tys. zł, czyli ponad cztery razy drożej. Z czego wynika tak ogromna rozbieżność cen? Przecież zadanie określone jest precyzyjnie – ustalone są trasy i ustalone dni przewozów. Trudno uwierzyć, że opolska firma będzie dopłacać do realizacji zamówienia. Jeśli jednak opolska firma nie będzie dopłacać, to na jaką stopę zysku liczyła brzeska firma?

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Autorzy, którzy chcą, aby ich artykuły, napisane na łamach "Grupy Lokalnej Balaton" w latach 2013-2016, widniały na portalu informacyjnym Opowiecie.info proszeni są o przesłanie tytułu artykułu oraz zawartych w nim zdjęć na adres: news@opowiecie.info