– Mamy trudną sytuację gospodarczą. Na razie nie zanosi się na zmianę sytuacji, stąd przygotowaliśmy pakiet rozwiązań, które mają wspomóc lokalną gospodarkę – mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. 

Ulgi przygotowane przez miasto związane są z najmem, dzierżawą bądź użytkowaniem.

– Przygotowane przez nas ulgi będą dotyczyły czasu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii. Cały czas mówimy o ulgach dotyczących opłat, które wnoszone są do miasta lub jego jednostek organizacyjnych związanych z gospodarowaniem przez prezydenta miasta nieruchomościami Skarbu Państwa – informuje Arkadiusz Wiśniewski.

Jak dodaje, to specjalne rozporządzenie prezydenckie, które powinno być opublikowane do końca tego tygodnia.

– Mieszkańcy mogą wnioskować o odroczenie terminu płatności, rozłożenie na raty, umorzenie, odstąpienie od dochodzenia – wylicza prezydent Opola.
Wnioski należy składać elektronicznie na adres wsparcie@um.opole.pl lub za pośrednictwem ePUAP. Infolinia 77 45 11 976.
Ratusz w Opolu zapowiada, że przygotowuje szerszą kampanię informacyjną dla mieszkańców.
Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.