Siatkarki Uni Opole rozpoczęły drugi sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Na starcie przegrały 0-3 z brązowymi medalistkami zeszłej edycji Tauron Ligi – ŁKS-em Commercecon Łódź. Mecz odbył się w piątek, 28 października, w opolskiej Stegu Arenie.

Gościnie z Łodzi pewnie zgarnęły 3 punkty, ale opolanki tanio skóry nie sprzedały. Po pierwszym secie kibice mogli jednak mieć sporo obaw – ŁKS rozpoczął z „wysokiego C” i dość szybko uporał się z miejscowymi zawodniczkami ogrywając je w 22 minuty i ani razu nie oddając im prowadzenia.

Po kilku udanych akcjach zespół z Łodzi cieszył się wynikiem 1-5, ale kilka kolejnych ruchów wykonały „Wilczyce” i było już 4-5  i 8-9. Później jednak drużyna z Łodzi prowadziła ośmioma punktami (8-16), następnie dziewięcioma (9-18) i jedenastoma (10-21, 12-23), by finalnie wygrać dziesięcioma (15-25).

W kolejnym secie siatkarki Uni Opole spisały się już o wiele lepiej, bo długo prowadziły lub remisowały. Największą przewagą, jaką wypracowały, były cztery punkty (9-5, 10-6, 11-7), ale odkąd ŁKS doskoczył do nich na 16-16, to on górował, po czym zwyciężył 25-20.

W trzeciej odsłonie siatkarki obu ekip szły „łeb w łeb”, a opolanki długo utrzymywały szanse na triumf i przedłużenie pojedynku o co najmniej set. Na jej początku to ŁKS uciekał Uni, ale później role się odwróciły – rezultaty 16-13, 18-16, 19-17 i 20-18 dla miejscowych napawały optymizmem. Końcówka należała jednak do zespołu z Łodzi, który odrobił stratę, a następnie wygrał 25-21.

Mecz trwał 88 minut i dla obu zespołów był pierwszym w sezonie spotkaniem Tauron Ligi – najwyższej ligi siatkarskiej kobiet w Polsce. Na boisku po stronie Uni pojawiły się: Marta Orzyłowska, Kinga Stronias, Lana Conceicao, Vivian Pellegrino, Gabriela Makarowska-Kulej, Anastasiya Kraiduba, Pola Janicka, Adriana Adamek, Amelia Senica i Oliwia Sieradzka.

Najwięcej punktów spośród nich zdobyła w tym meczu Anastasiya Kraiduba (18), która była jednocześnie najskuteczniejszą atakującą całego spotkania. Najlepszą zawodniczką (MVP) wybrano zaś zawodniczkę ŁKS-u i reprezentantkę Włoch – Valentinę Diouf. Pojedynek w Stegu Arenie obejrzało 1352 widzów.