Po porażce przeciwko ŁKS-owi Łódź (0-3) i zwycięstwie nad Radomką Radom (3-1) siatkarki Uni Opole przegrały u siebie 2-3 z Grotem Budowlanymi Łódź. Mecz odbył się w opolskiej Stegu Arenie w czwartek, 17 listopada, w ramach 4. kolejki Tauron Ligi.

Tie-break zwiastowała już pierwsza wyrównana partia. Raz lepiej grały miejscowe, raz przyjezdne, a w pewnym momencie opolanki prowadziły 18-14. Później jednak ich przewaga zaczęła topnieć, było 19-17 i 20-18, aż gościnie z Łodzi doprowadziły do remisu 20-20, by kilka minut później zatriumfować 25-22.

Po pierwszym secie było więc 1-0 dla Grotu Budowlanych Łódź. W drugim przyjezdne również były górą, dominowały od samego początku, ani razu nie przegrywały, a w pewnym momencie prowadziły nawet 10 punktami – 17-7. Dzięki temu bardzo pewnie wygrały 25-16 i do triumfu brakowało im jeszcze tylko seta.

Wilczyce nie dały jednak za wygraną i na początku trzeciej odsłony szły „łeb w łeb” z rywalkami. Jednak późniejsze wyniki 7-11, 8-12, 9-13 czy nawet 9-14 na ich niekorzyść nie dawały powodów do optymizmu. Jeśli jednak ktoś stracił nadzieję na powodzenie Uni, to na pewno nie same siatkarki.

Sukcesywnie odrabiały straty, by w pewnym momencie doprowadzić do remisu 17-17. Od tamtej pory pozwoliły prowadzić łodziankom tylko raz (18-19) i zatriumfowały 25-20. Zgarnęły też czwartego seta, w którym uciekały rywalkom od wyniku 8-8, prowadząc niedługo 18-10, by szybko pozwolić im na 18-16, a potem 21-21. Koniec końców Uni wygrało jednak 25-23.

W tie-breaku opolanki mogły pokarać swoje rywalki w myśl powiedzenia „Kto nie wygrywa 2-0, ten przegrywa 2-3”. Ale jedynie „mogły”, prowadziły przecież 4-1, a potem 6-3, lecz dalsza część ostatniego seta należała do Grotu Budowlanych Łódź. Zespół ten wygrał decydującą partię 15-12 i zatriumfował 3-2 w całym pojedynku.

Choć Uni Opole przegrało, to dzięki temu, że doprowadziło do tie-breaka, może dopisać do swojego konta punkt. Ma ich teraz 4, co daje mu 7. miejsce w tabeli, dokładnie pomiędzy Grotem Budowlanymi Łódź (6.), a pokonaną niedawno Radomką Radom (8.). Kolejny mecz Wilczyce rozegrają 25 listopada (piątek) o godz. 19.00. Będzie to wyjazdowy pojedynek, w którym zmierzą się z Calisią Kalisz.

Uni Opole – Grot Budowlani Łódź 2-3
(22-25, 16-25, 25-20, 25-23, 12-15)

Uni: Conceicao (16), Stronias (16), Orzyłowska (14), Pellegrino (12), Sieradzka (9), Makarowska-Kulej (2), Kraiduba (4), Adamek (libero), Janicka, Senica, Kecher.

Budowlani: Kazała (18), Fedusio (17), Durul (17), Sobolska (13), Kąkol (8), Lisiak (5), Gawlak (3), Polak (1), Łazowska (1), Łysiak (libero), Kędziora.