Za nami drugi Maifest, który w tym roku odbył się w Dobrzeniu Wielkim. Niedziela (30 kwietnia) upłynęła mieszkańcom gminy Dobrzeń Wielki na dobrej zabawie oraz wspólnej biesiadzie przy boisku Odry Ślum. Atrakcji był co nie miara.

Wydarzenie rozpoczął uroczysty korowód, który swój początek miał na ul. Strzelczów Bytomskich (na plac przy „Kuchni Śląskiej”), a koniec znajdować się miał przy boisku Odry Ślum. Dokładną trasę przemarszu można zobaczyć poniżej:

Tłumy na Maifeście w Dobrzeniu Wielkim. W pięknej nadodrzańskiej scenerii po raz drugi odbył się słynny majowy festyn

W zeszłym roku drzewko majowe stanęło przy remizie w Dobrzeniu Małym, dziś (30 kwietnia) oficjalnie zostało postawione w stolicy gminy. Zachęcamy to zapoznania się z relacją z zeszłego roku.

Zobacz także: Pierwszy Maifest w Dobrzeniu Małym

Program przedstawiał się następująco:

16.00 – zbiórka na ul. Strzelców Bytomskich w Dobrzeniu Wielkim

16.30 – uroczysty korowód

17.30 – stawianie drzewka majowego przy boisku Odry Ślum, występy okolicznych artystów

19.00 – zabawa taneczna

W tym roku postawiliśmy dwa drzewka, ponieważ ostatnim razem drzewko zostało zniszczone, dlatego w tym roku zdecydowaliśmy, że ten duży Maibaum zostanie, a mały wieczorem zabierzemy – mówił Leonard Jan Fanty, jeden z organizatorów.

Po części uroczystej nastał czas zabawy i wspólnej biesiady. Na wszystkich uczestników czekały liczne atrakcje. Bogata strefa gastronomiczna, która zapewniała m.in.: kawę, ciasto, zimne napoje, czy ognisko wieczorną porą. Odbywały się również drobne licytacje.

Zdjęcia nadesłane do nas przez Leonarda Kokota:

Kolejną atrakcją były występy artystyczne. Na scenie pojawiły się Dobrzenianki i Krzanowiczanki, które także przygrywały podczas korowodu. Oprócz tego grupa cyrkowa „Cudaki”, Alfred Polok i jego taniec serpentynowy i wiele innych. Gwiazdą wieczoru był zespół TRANSFER.

Niektórzy twierdzą, że stawianie drzewka majowego to niemiecka tradycja, ale nic z tych rzeczy. Pomysł ten wywodzi się z Europy Środkowej. Takie drzewka stawia się już od wielu, wielu lat, a pierwsze, które udało się udokumentować, stanęło w Rzymie – dodaje Leonard Jan Fanty.

@opowiecie.info Za nami drugi Maifest, który w tym roku odbył się w Dobrzeniu Wielkim. Niedziela (30 kwietnia) upłynął mieszkańcom gminy Dobrzeń Wielki na dobrej zabawie oraz wspólnej biesiadzie przy boisku Odry Ślum. Atrakcji było co nie miara. #festyn #zabawa #impreza #biesiada ♬ Przy Mnie na Wieki – Jorrgus


Festyn z pewnością będzie kontynuowany, gdyż cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W przyszłym roku można spodziewać się kolejnej edycji.

Organizatorem wydarzenia była grupa SCHLESIEN-HEUTE, na czele z Leonardem Janem Fantym.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

3 komentarze

  1. Alicja van der Sanden /

    Dlaczego , dowiadujemy się PO fakcie.
    Nigdzie nie widziałam, powiadomień o imprezie przed imprezą

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".