Po 10 latach działalności w klubie i 4 latach prezesury w TOR-ze Dobrzeń Wielki Ireneusz Kodura zrezygnował ze swojej funkcji. Zastąpi go Grzegorz Benedyk – koordynator dobrzeńskiej akademii piłkarskiej i były zawodnik pierwszej drużyny.

– Uważam, że były to owocne cztery lata prezesury i dobrych dziesięć lat działalności w klubie. TOR idzie do przodu, akademia się rozwija, a przy naszym obiekcie powstanie dodatkowe boisko – mówił Ireneusz Kodura. – Zrezygnowałem ze swojej funkcji, ponieważ potrzebuję odpoczynku. Zostawiam TOR w dobrych rękach: to osoby, które działają w nim już od dłuższego czasu, zatem znają jego możliwości i słabości.

Grzegorz Benedyk jest związany z TOR-em od 2015 roku, początkowo jako zawodnik pierwszej drużyny, którą reprezentował w 4. lidze i klasie okręgowej, a później również jako koordynator szkółki piłkarskiej. To pod jego okiem szkółka przekształciła się w akademię, nawiązała współpracę z Górnikiem Zabrze i otrzymała brązową gwiazdkę Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN.

– Moje cele na rozwój klubu są długofalowe, chcę budować markę TOR-u nawiązując do jego bogatej historii i tradycji. Pragnę przywrócić go tam, gdzie jego miejsce, czyli co najmniej do 4. ligi, opierać klub na młodych zawodnikach, ale też czynić go miejscem rodzinnym, otwartym dla każdego w naszej gminie – podkreślał Grzegorz Benedyk. – Klub to ludzie, wszyscy jesteśmy jego fundamentami, począwszy od dzieci z naszej akademii oraz ich rodziców, aż po najstarszych działaczy. Położymy również nacisk na rozbudowę klubowej infrastruktury i poprawę struktury organizacyjnej. Jesteśmy dziś klubem amatorskim, ale będziemy działać bardzo profesjonalnie.

Nowego prezesa działacze wybrali wraz z nowym zarządem – za sterami klubu stanęło łącznie dziewięć osób odpowiedzialnych za piłkę nożną i piłkę ręczną. W tym składzie władze klubu będą pracować do 2026 roku, a więc do roku, w którym TOR – klub założony w 1926 roku – będzie obchodził stulecie istnienia.

To efekt walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które odbyło się w środę – 15 marca. W prezydium nowego zarządu znaleźli się: Grzegorz Benedyk (prezes), Piotr Kujawa (wiceprezes ds. piłki nożnej), Andrzej Motyka (wiceprezes ds. piłki ręcznej), Norbert Sollorz (skarbnik) i Przemysław Romanowski (sekretarz).

Czterema pozostałymi członkami zarządu zostali natomiast: Marek Rozwadowski, Marek Romanowski, Denis Luptak i Łukasz Prudlik. Komisja rewizyjna natomiast nie uległa zmianie – jej przewodniczącym pozostał Henryk Sollorz, a członkami Gerard Halama i Joachim Długosz.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.