Siostry zakonne z placówki zakonnej w Chróścicach zginęły w wypadku samochodowym. Do zdarzenia doszło w sobotę, 1 czerwca.

Samochód, którym podróżowały cztery siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, zjechał z drogi, dachował i uderzył w drzewo. Wypadek zdarzył się na drodze krajowej nr 46 pomiędzy Ozimkiem a Grodźcem.

Mimo przeprowadzonej akcji ratunkowej, dwóch sióstr nie udało się uratować. Dwie kolejne zostały przewiezione do szpitala.

O modlitwę w intencji zmarłych sióstr Carissimy i Reginaldy oraz o powrót do zdrowia dla s. Adrii i s. Joanny zwrócił się biskup opolski Andrzej Czaja.

Dziś (2.06) o godzinie 14.30 w kościele parafialnym w Chróścicach zostanie odmówiony różaniec żałobny za zmarłe siostry. Kolejne nabożeństwa różańcowe w ich intencji odbywać się będą o godzinie 17.30 od poniedziałku (3.06) do środy (5.06).

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.