Najpierw ściany ratusza są myte wodą, a później impregnowane, co zapobiegnie ich wyniszczaniu przez warunki pogodowe i nie będzie przywierać do nich brud. Czysty i zadbany ratusz ma być wizytówką Opola. Na razie daleko mu do estetyki – ostatni raz remontowany był w latach 90. Na elewacji widać czarne plamy, odchodzącą farbę, ubytki, a na wieży osadził się grzyb pleśniowy. Remont zleciły władze miasta. Jego koszt ma wynieść około 150 tys złotych.

Renowacja prowadzona jest od czterech dni i ma potrwać jeszcze tydzień. Do tego czasu budynek zostanie zakonserwowany od strony głównego wejścia oraz arkad i wejścia do Urzędu Stanu Cywilnego. Tam elewacja zostanie oczyszczona, a występujące w niej ubytki uzupełnione. Prawdopodobnie, w przyszłym roku umyta i zakonserwowana zostanie reszta elewacji, a także wieża budynku.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Autorzy, którzy chcą, aby ich artykuły, napisane na łamach "Grupy Lokalnej Balaton" w latach 2013-2016, widniały na portalu informacyjnym Opowiecie.info proszeni są o przesłanie tytułu artykułu oraz zawartych w nim zdjęć na adres: news@opowiecie.info