31 drużyn z 14 akademii piłkarskich z powiatu opolskiego rywalizowało podczas turnieju „Bawi nas piłka” w Prószkowie. Zawody odbyły się w sobotę, 22 kwietnia, na stadionie Polonii Prószków-Przysiecz.

W kategorii skrzatów zagrały dwie drużyny reprezentującej miejscowy OKiS Prószków i po jednej z Młodych Orłów Luboszyce, Akademii TOR-u Dobrzeń Wielki, Interu Siołkowice, Piomaru Tarnów-Przywory, Orła Źlinice, Soccer College’u Łubniany oraz Strikera Chróścina. Była to grupa wiekowa dla roczników 2016 i 2017.

W turnieju rywalizowali też zawodnicy urodzeni w latach 2014 i 2015. To żacy z dwóch ekip OKiS-u Prószków, a także: Akademii TOR-Polonia Karłowice, Akademii TOR-u Dobrzeń Wielki, Victorii Chróścice, Skalnika Gracze, Soccer College-u Łubniany, Młodych Orłów Luboszyce, Strikera Chróścina, Interu Siołkowice, Athleticu Ozimek i Orła Źlinice.

W kategorii orlików dla roczników 2012 i 2013 swoje reprezentacje wystawiło natomiast osiem akademii. Po dwa zespoły reprezentowały OKiS Prószków i Soccer College Łubniany, a po jednym: Akademię TOR-u Dobrzeń Wielki, Athletic Zagwiździe, Piomar Tarnów-Przywory, GKS Komprachcice, Młode Orły Luboszyce i UKS GOSDiM Turawa.

@opowiecie.info 31 drużyn z 14 akademii piłkarskich z powiatu opolskiego rywalizowało podczas turnieju „Bawi nas piłka” w Prószkowie. Zawody odbyły się w sobotę, 22 kwietnia, na stadionie Polonii Prószków-Przysiecz. #football #pilkanozna #bawinaspilka ♬ Football – Infraction Music

– Jak wskazuje nazwa turnieju: bawimy się dziś piłką, dzieciaki mają mieć jak najwięcej przyjemności i uciechy z gry. Nie ma wyników i tabel, najważniejsza jest zabawa – podkreślał Jarosław Kublin, pracownik OKiS-u Prószków. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo o ile organizujemy ten turniej po raz czwarty, to dopiero pierwszy raz mamy tak piękną pogodę. Ostatnim razem przegonił nas intensywny grad, a dziś aż chce się grać! Ponadto rodzice naszych podopiecznych przygotowali kącik gastronomiczny.

W sobotę, oprócz Prószkowa, rozgrywki „Bawi nas piłka” gościły też w: Chmielowicach, Chocianowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Kadłubie i Grodkowie. Czym są te regularnie rozgrywane turniej dla dzieci? Na stronie bawinaspilka.pl czytamy, że: „Projekt promuje rywalizację w duchu fair play, ma również na celu propagowanie sportu amatorskiego, upowszechnianie kultury fizycznej, promocję zdrowego trybu życia i stworzenie dzieciom z różnych środowisk szans na rozwój swoich sportowych talentów i umiejętności.”

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.