XXV Wystawa Twórców Amatorów Tułowicka Jesień Artystyczna „Art Mikst” zbliża się wielkimi krokami. Już w sobotę (22 października) odbędzie się wernisaż, na którym swoje prace zaprezentują twórcy ludowi z całej Opolszczyzny.

Wśród wystawionych dzieł znajdą się m.in.: obrazy, rzeźby, robótki wykonane na szydełku, stroiki czy ręcznie robiona biżuteria. Wystawę będzie można oglądać przez cztery kolejne dni, do 26 października.

W programie jubileuszowej edycji imprezy znajdzie się wiele wydarzeń kulturalnych. W niedzielę (23 października) na scenie Tułowickiego Ośrodka Kultury wystąpi trio Bliżej Sadu. Prowadzone będą też warsztaty artystyczne dla dzieci, dorosłych i seniorów. Ich uczestnicy spróbują swych sił w malowaniu porcelany, wykonywaniu kwiatów z pianki foamiran oraz jesiennych wianków i ozdób na drzwi, a także w tworzeniu mozaik z potłuczonej porcelany. Udział we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatny.

Lista wystawców nie została jeszcze zamknięta. Organizatorzy zapraszają artystów ludowych z Opolszczyzny do wzięcia udziału w jubileuszowej wystawie i zaprezentowania swoich prac szerszej publiczności. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 października.

Wystawa Twórców Amatorów Tułowicka Jesień Artystyczna „Art Mikst” nie ma charakteru konkursowego. Jest coroczną prezentacją dorobku twórców amatorów z całego regionu. Jej celem jest stworzenie okazji do wystawiania prac artystom nieprofesjonalnym, zachęcenie twórców amatorów do poszukiwania nowych środków wyrazu i technik oraz integracja środowiska artystycznego.

Twórcy-hobbyści prezentują swoje prace nieprzerwanie od ćwierć wieku

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.