Politechnika Opolska rusza z pilotażowym programem mentoringowym Mentor Mix, który połączy studentów z mentorami ze świata biznesu.

Każdy ze studentów, który weźmie udział w programie Mentor Mix, przez kilka miesięcy będzie pracować z wybranym mentorem. Dodatkowo, będzie mógł skorzystać za darmo ze szkolenia branżowego.

– Do roli mentorów zaprosiliśmy sześcioro absolwentów naszej uczelni z długoletnim doświadczeniem w różnych obszarach: od budownictwa, przez automatykę aż po lekkoatletykę. Każdy z nich przychodzi do programu, by dać coś od siebie ambitnym studentom i pomóc im stawiać pewniej pierwsze kroki zawodowe. Mentorzy chcą pomóc naszym studentom właściwie wytyczyć cele zawodowe oraz szybciej dotrzeć do stanowisk, o których ci marzą – wyjaśnia dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej.

Program mentoringowy będzie obejmował kilkumiesięczny cykl spotkań pomiędzy mentorem a studentem. Każdy z uczestników będzie pracował z mentorem, dodatkowo będzie miał do wydania 4 tys. zł na szkolenia, które uzupełnią jego kompetencje (np. Excel, Lean, AutoCad, Corel itp.).

– Mentoring to wymagająca relacja oparta na zaufaniu, dzieleniu się doświadczeniem i uważności na drugiego człowieka. Wierzymy, że obie strony wykorzystają szansę i zbudują głęboką relację, która pozwoli młodemu człowiekowi bardziej świadomie podejmować zawodowe decyzje – mówi Ewelina Nowak z Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej, która będzie czuwać nad całym procesem i wspierać mentoringowe pary.

– Chcę podzielić się doświadczeniem, a z drugiej strony poznać spojrzenie na pracę nowego pokolenia inżynierów rozpoczynających swoją ścieżkę zawodową – dodaje Damian Kardas, jeden z mentorów, absolwent Wydziału Mechanicznego i doktor w dyscyplinie inżynieria mechaniczna, od dwudziestu lat związany z branżą energetyczną.

Natomiast Małgorzata Adamska jako przedsiębiorca poznała proces mentoringu od strony podopiecznego – mentee. Teraz w roli mentora podkreśla i liczy na szczególną energię, która powstaje przy kontaktach z młodymi ludźmi. – Taka współpraca jest niesamowicie kreatywna oraz inspirująca dla każdej ze stron – przekonuje Małgorzata Adamska.

Patronat nad programem mentoringowym objęła Loża Opolska Business Centre Club. Wiceprezes zarządu BCC, Andrzej Lepich, również wystąpi w roli mentora.

– Chętnie podzielę się wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi, którzy chcą poznać swoją wartość i wspólnie poszukać możliwości i szans dla siebie – zapowiada Andrzej Lepich.

„Mentor Mix” to propozycja dla studentów Politechniki Opolskiej, którzy ukończyli czwarty semestr studiów w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Zgłoszenia przyjmowane są do końca października.

Politechnika Opolska rozpoczyna program mentoringowy dla studentów

Fot. Politechnika Opolska

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze