W najbliższym tygodniu Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na spotkanie historyczne, spacer po industrialnej historii Opola i na zajęcia dla najmłodszych.

W czwartek o godzinie 18.00 drugie spotkanie z cyklu „Historia galopem. Rzecz o kawalerii”, tym razem uczestnicy poznają losy niezwykłych żołnierzy. Spotkanie poświęcone będzie dowódcom 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu, muzeum zabierze wszystkich uczestników w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, pięknych doznań, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji. Wstęp wolny.

W sobotę o godzinie 12.00 muzeum zaprasza najmłodszych na zajęcia „Zakochany luty: Porcelanowa miłość vs. papierowa miłość”. Miłość jest wdzięcznym motywem w sztuce, podczas zajęć będzie można poznać różne jej przejawy zaprezentowane w dziełach malarskich, utworach literackich i filmowych. W części warsztatowej uczestnicy wykonają dwie prace przestrzenne. Koszt zajęć to 20 zł. Na chwilę obecną wszystkie miejsca są zajęte, ale warto zapisać się na listę rezerwową, tel. 77 44 31 754.

W sobotnie popołudnie wszystkich miłośników Opola muzeum zaprasza na oprowadzania kuratorskie po wystawie „Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta”. To szczególna okazja, aby poznać przemysłową historię Opola, dowiedzieć się, dlaczego nasze miasto jest wyjątkowe w skali całej Polski, jak to się stało, że na przestrzeni lat działało tu aż 9 cementowni i jakie industrialne dziedzictwo pozostawiły po sobie. Po wystawie oprowadzać będzie kurator ekspozycji dr Bogna Szafraniec. Wstęp wolny, początek o godzinie 15.00

Inf / fot. Muzeum Śląska Opolskiego

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie