Z okazji Dnia Matki  w Domu Kultury w Karłowicach odbył się koncert pt. „Tyle Słońca”. W sobotni wieczór (27 maja) karłowicka scena rozbłysła tradycyjnymi utworami polskich artystów.

Koncert rozpoczął się o godz. 18:00. Publiczność zebrała się w karłowickim Domu Kultury, by posłuchać pięknych tradycyjnych polskich piosenek, wykonywanych przez słynnych polskich artystów. Tytuł koncertu „Tyle Słońca” również nie był przypadkowy, bo nawiązywał do utworu Anny Jantar – ,,Tyle słońca w całym mieście”. Tak więc, podczas trwania koncertu, można było w pełni zaznać wyjątkowości polskiej muzyki i się w nią wsłuchać.

@opowiecie.info Z okazji niedawno obchodzonego Dnia Matki w Domu Kultury w Karłowicach odbył się koncert pt. „Tyle Słońca”. 27 maja karłowicka scena rozbłysła tradycyjnymi utworami polskich artystów. 🎶🎵 #dzienmatki #koncert #muzyka #music #polskiepiosenki #muzykapolska #muzykanażywo ♬ Niech żyje bal – Adam Mickiewicz University Academic Choir & Jacek Sykulski

– To koncert polskich artystów, tych znanych i lubianych. Tytuł nie tylko nawiązuje do piosenki ,,Tyle słońca w całym mieście”, lecz także ,,Tyle Słońca” chcielibyśmy ofiarować naszym mamom –  mówiła Magdalena Julia Gleń, dyrektorka Samorządowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie. Jest maj i trwa wiosna, dlatego zorganizowaliśmy z okazji Dnia Matki taki ciepły słoneczny koncert.

Utwory polskich artystów wykonał zespół ArtistGrup. Wystąpili: Szymon Dobrzański – Piano/Wokal, Aleksandra Rutkowska – Skrzypce/Wokal, Magdalena Porcenaluk– El.piano/Wokal i Maciej Kała – Skrzypce/Wokal. Usłyszeć można było m.in: utwory Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Krawczyka, Anny Jantar i Agnieszki Osieckiej. Wstęp na koncert był darmowy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie.

fot. Milena Skóra

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.