OSP Stare Siołkowice obchodzi w tym roku 140-lecie istnienia jednostki. Z tej okazji w sobotę (27 maja) odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Czekały strażackie atrakcje dla dużych i małych!

Impreza rozpoczęła się o godz. 15:00, a wraz z nią strażacki poczęstunek – ciasto, grill, napoje i zimna niespodzianka. Otwarte zostały drzwi remizy strażackiej, która tego popołudnia wyjątkowo służyła rozrywce. Każdy mógł wejść do wozu, zobaczyć, jak on wygląda, usiąść na miejscu kierowcy i w pełni poczuć się strażakiem.

– Jestem bardzo dumny z tego, że nasza strażacka jednostka działa już przez tyle lat i że utrzymuje się ta tradycja – mówił Krystian Joniec, prezes OSP Stare Siołkowice– Obecnie jest nas około 40 wraz z członkami wspierającymi i członkami seniorami. Bardzo ich szanujemy i jesteśmy wdzięczni za współpracę.

Z okazji obchodów 140-lecia siołkowickiej jednostki można było wejść na wierzę widokową OSP Starych Siołkowic. Warto zaznaczyć, że jest ona drugim najwyższym punktem w tej miejscowości. Oprócz tego przygotowano atrakcje dla najmłodszych, czyli wodną zabawę strażacką, malowanie twarzy i kącik zabaw dla dzieci.

@opowiecie.info OSP Stare Siołkowice obchodzi 140-lecie istnienia jednostki. Z tej okazji w sobotę (27 maja) odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Czekały strażackie atrakcje dla młodszych i starszych! 🚨 #osp #strazpozarna #straż #strażacy🔥🚒zawsze #firefighter #zabawa #fun #kreatywnezabawy ♬ dźwięk oryginalny – opowiecie.info

Poza rozrywką, nie zabrakło także miejsca na edukację. Odbyły się aż trzy prelekcje, na których można było dowiedzieć się, czym dokładnie zajmuje się OSP Stare Siołkowice i z jakimi zadaniami musi się mierzyć. Ponadto był to czas podsumowań i podkreślenia tego, z czego strażacka jednostka jest dotychczas najdumniejsza. Prelekcje wyznaczono na godziny: 16:00, 17:30 oraz 19:00.

– Chcemy pokazać mieszkańcom Starych Siołkowic, ludziom spoza naszej miejscowości i sympatykom straży, jak naprawdę wygląda praca strażaka – zaznaczał Krystian Joniec. – Jest taki stereotyp, że straż zajmuje się tylko gaszeniem pożarów. Teraz w większości jednak jeździmy do wypadków czy np. zdarza się nam nawet ściąganie kotka z drzewa. Pragniemy podkreślić, że do tej pracy potrzebne jest ogromne zaangażowanie społeczne i poświecenie.

Podczas trwania imprezy zaprezentowano także sprzęt strażacki i wnętrze całej jednostki. Na zakończenie zaś odbyła się przejażdżka samochodem strażackim. Dzień Otwartych Drzwi dobiegł końca około godz. 20:00. –Bardzo fajnie się dzisiaj bawimy, laliśmy już wodę jak prawdziwi strażacy i mamy strażackie tatuaże, i pomalowane buzie – mówili Leon i Filip, uczestnicy wydarzenia.

Warto zaznaczyć, że 140-lecie OSP Starych Siołkowic wiąże się z obchodami 800. rocznicy istnienia tej miejscowości, które również przypada w tym roku.

Dzień Otwartych Drzwi Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Siołkowicach został zorganizowany m.in. przez: OSP Stare Siołkowice, Akademię Młodego Strażaka w Starych Siołkowicach i gminę Popielów.

OSP Stare Siołkowice otworzyła strażackie drzwi z okazji 140-lecia jednostki [GALERIA]„800 lat Starych Siołkowic – z przeszłości w przyszłość Opolszczyzny” jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.