Maksymilian Rosa i Krystian Sura wygrali XXI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych. Pokonali konkurencję stając na najwyższych miejscach na podium. 

Wczoraj (5 grudnia) 39 najlepszych uczniów z całej Polski wzięło udział w finale konkursu. Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 80 pytań.

Najlepszy z najlepszych okazał się Maksymilian Rosa zajmując pierwsze miejsce, tuż za nim na podium stanął Krystian Sura. Ponadto w klasyfikacji drużynowej zdobyli tytuł najlepszej drużyny w Polsce. Obaj to uczniowie szkoły branżowej w Dobrzeniu Małym.

Do konkursu przygotowywałem się już od pierwszej klasy. Zakres materiału, który trzeba było opanować jest ogromy. Mogę śmiało powiedzieć, że były to dziesiątki godzin spędzone nad kodeksem pracy i przepisami BHP. Dużym wsparciem była dla nas pani Anna Świtoń, która pomagała w przygotowaniach do konkursu. Najłatwiej było mi zapamiętać przepisy z zakresu bhp, choć jak okazało się podczas konkursu nad niejednym pytaniem musiałem się dobrze zastanowić – mówi Maksymilian Rosa, zwycięzca konkursu.

Na co dzień Maksymilian odbywa praktyki i zdobywa doświadczenie zawodowe w warsztacie samochodowym Q-service Kołodziej w Dobrzeniu Wielkim.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fot. Technikum w Dobrzeniu Małym / Facebook

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.