Nowe laptopy, szafa do przechowywania i monitor interaktywny trafią do szkoły podstawowej w Łubnianach. To nagroda, którą wywalczyli uczniowie w ogólnopolskim konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. 

Dziś (26 marca) w szkole odbył się uroczysty apel, na którym dyrektor Wiesława Palt poinformowała uczniów o wygranej w konkursie. Przedstawiono zwycięskie prace, a dzieci przygotowały liczne występy taneczne i muzyczne.

Już drugi raz zostaliśmy laureatem tego konkursu, w tej edycji udział brały 3272 szkoły z całej Polski. Uważam, że to dla nas ogromne wyróżnienie, jestem dumna z moich uczniów i nauczycieli, że potrafią znaleźć i pozyskać dla szkoły środki zewnętrzne. Tym bardziej, że dzięki takim pracowniom mobilnym, również uczniowie niepełnosprawni mogą uczestniczyć w zajęciach informatycznych, ponieważ nie muszą iść do sali tylko sala przyjeżdża do nich – mówi Wiesława Palt, dyrektor PSP w Łubnianach.

 

@opowiecie.info Nowe laptopy, szafa do przechowywania i monitor interaktywny trafią do szkoły podstawowej w Łubnianach. To nagroda, którą wywalczyli uczniowie w ogólnopolskim konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. #konkurs #PSPLubniany #edukacja #NASKPIB ♬ oryginalny dźwięk – opowiecie.info – opowiecie.info


Koordynatorem projektu jest nauczyciel Norbert Dreier.

Działaliśmy w nieco utrudnionych warunkach, przystąpiliśmy do konkursu w czerwcu, a jak wiadomo uczniowie są już wtedy na wakacjach, a nauczyciele myślą o wypełnianiu świadectw, dokumentów itp. A żeby wygrać musieliśmy zaangażować całą szkołę, w pierwszym kroku uczniowie musieli odbyć kursy online i na ich podstawie wykonać zadania – mówi Norbert Dreier, nauczyciel, koordynator projektu.

Klasy 1-3 tworzyły kolorowanki, które przedstawiały zrównoważone dzielenie czasu wolnego na korzystanie z komputerów, telefonów i inne zajęcia np. spacerem z psem. Klasy 4-6 przygotowywały plakaty o grzecznym i uprzejmym zachowaniu w Internecie tzw. netykietą. Klasy 7 i 8 wykonywały post o treści przeciwstawiającej się hejtowi.

W skład zestawu Mobilnej Pracowni Komputerowej wchodzi:

  • 16 szt. laptopów wraz z systemem operacyjnym,
  • oprogramowaniem NetSupport School,
  • szafa do przechowywania laptopów,
  • monitor interaktywny ze stojakiem.
  • access point wifi.

Wartość całego zestawu MPK wynosi: 44 243,10 zł brutto.

Fot. Justyna Okos

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.