Rozstrzygnięto gminny konkurs filmowy „Nasza woda”, wygrał film „Beczka Alojzika” stworzony przez Natalię Gwizdałę, Lenę Nawrat, Emilię Kupczyk i Kayę Jaskólską. Wyróżnienia otrzymały również dwa inne filmy. 

Dziś (26 marca) w Urzędzie Gminy Dobrzeń Wielki rozstrzygnięto konkurs filmowy „Nasza woda”. Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania organizatorów, ponieważ wzięło w nim udział aż 16 zespołów filmowych złożonych z 49 uczniów.

Nagrodę główną za najlepszy film w konkursie otrzymuje Zespół z klasy V z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścicach:

Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymują zespoły:

  • z klasy VII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kup, w składzie: Wojciech Kasik, Szymon Jeger, Oliwia Solecka, Maja Masternak i Lena Abramek. Opiekunem zespołu jest Pan Rafał Kawałko.
  • z klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dobrzeniu Wielkim, w składzie: Eliza Glied i Sonia Sudoł. Opiekunem zespołu jest Pani Joanna Sosna.

W piątek (22 marca) komisja konkursowa, w składzie Rafał Kawałko, Gabriela Szmolke i Dorota Michniewicz-Rybarz, dokonała przeglądu wszystkich zgłoszonych filmów. Członkowie komisji oceniali zgodność tematyki filmów z regulaminem konkursu, poziom artystyczny i techniczny filmów, a także pomysł na scenariusz filmu.

Cieszymy się bardzo, że aż tyle grup nadesłało prace. Wiek uczestników był bardzo zróżnicowany, od klas 4 szkoły podstawowej do licealistów. Niestety nie wszyscy przeczytali z uwagą regulamin, w konkursie chodziło o przedstawienie retencji wody, a nie np. jej roli w przyrodzie, stąd musieliśmy na samym początku weryfikować filmy pod względem podstawowych kryteriów – mówi Rafał Kawałko, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kup.

Jak podkreśla, widać było różnice w poziomie tworzenia filmów chociażby ze względu na większe umiejętności techniczne starszych uczestników. Jednak w konkursie chodziło głównie o przedstawienie sposobów ponownego użycia wody w codziennym życiu i tu dzieci ze szkół podstawowych wykazały się ogromną kreatywnością

Decyzję podjęliśmy jednogłośnie, film uczennic z Chróścic zachwycił nas od samego początku, ta gra aktorska i oryginalność przedstawienia tematu – dodaje Rafał Kawałko.

Łączna wartość nagród i wyróżnień wynosi 4.000 zł. Nagrody i wyróżnienia w postaci bonów towarowych na zakup sprzętu fotograficznego i drobnego sprzętu elektronicznego. Pozostałe zespoły otrzymały dyplomy uznania, dodatkowe punkty za aktywność i oceny z poszczególnych przedmiotów.

Zespół – Liceum Ogólnokształcące Dobrzeniu Wielkim – (Kl. II i III LO):
Hanna Baziuk, Emilia Gonsior, Izabela Matros, Paweł Kałuża, Mateusz Kubis.

Zespół – Liceum Ogólnokształcące w Dobrzeniu Wielkim (KL. III LO):
Julia Gwóźdź, Amelia Pieczara.

Zespół – Liceum Ogólnokształcące w Dobrzeniu Wielkim (KL II LO):
Bianka Skrzypek, Wanesa Matuszek, Aron Kobiebnia, Oliwier Gajda

Zespół – Liceum Ogólnokształcące w Dobrzeniu Wielkim (KL III LO):
Dominika Gatzka, Karolina Jasińska, Nikola Wijatyk

Zespół – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kup (klasa VII):
Marta Krupa, Kalina Cichowska, Joanna Kopka

Zespół – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kup (klasa VI):
Lena Skrzecz, Emilia Nalewaja, Mikołaj Ochocki

Zespół – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dobrzeniu Wielkim  Kl. VI:
Zofia  Mojsiejewicz, Tobiasz Henke, Oliwia Unruch

Zespół – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dobrzeniu Wielkim  Kl. VI:
Natalia Pisz, Julia Gajowniczek

Zespół – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dobrzeniu Wielkim Kl V:
Artur Świerc, Patryk Jagłowski, Konrad Troska

Zespół – Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim,:
Michał Pierzchała, Mateusz Mosz

Zespół – Publiczna Szkoła Podstawa w Chróścicach (kl. VI):
Zofia Świder, Maja Czyrek, Marlena Marynik, Hanna Giza

Zespół – Publiczna Szkoła Podstawa w Chróścicach (kl. VII):
Emil Czyrek, Michał Patrzek

Zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi:
Adam Cholewa, Szymon Pierzchała

Fot. Justyna Okos

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.