Tomasz Wikowicz specjalizujący się w rajdach Baja zajął drugie miejsce w 41. Rajdzie Polskie Safari w Przasnyszu w kategorii motocykli. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o łącznej długości 203,3 km.

Rajd odbywał się w trudnych warunkach pogodowych – przy ciągłych opadach deszczu i w chłodzie. Trasa była mokra, błotnista i śliska, co utrudniało jazdę.

W imprezie stanowiącej 4. rundę Mistrzostw Polski w Rajdach Baja reprezentant opolskiego HAWI Racing Team od pierwszego z siedmiu odcinków specjalnych utrzymywał dobre tempo jazdy i jako jedyny zdołał pokonać niezwykle szybkiego Macieja Giemzę z ORLEN Teamu. Wikowicz podróżujący motocyklem KTM 450 EXC zasłużenie zajął miejsce na drugim stopniu podium. Zwyciężył utytułowany Giemza, zaś trzecie miejsce wywalczył Bartłomiej Tabin (SM Panda Racing Jemielnica).

W zmaganiach zespołów sponsorskich wygrał BFK Rally Team w składzie: Tomasz Wikowicz, Bartłomiej Tabin i Marian Augustyn. Mistrzowska rywalizacja będzie kontynuowana w dniach 1-4 września 2022 w Szczecinie, gdzie zostanie rozegrany puchar świata Columna Medica Baja Poland 2022.