62. uczestników wzięło udział w VI Noworocznym Grand Prix o puchar sekcji skata. Turniej odbył się w czwartek (6 stycznia) o godz. 10.00 w Opolu – Borkach.

Zwycięzcą turnieju okazał się Krystian Brynza (LZS Kujawy), który zdobył w sumie 3145 punktów. Następny na podium stanął Roman Kościelny (SKAT Kolonowskie) z wynikiem 3042 punktów, na trzecim miejscu uplasował się Jan Nowak (VICTORIA Chróścice) zdobywając 2969 punktów.

Turniej odbył się dzięki zaangażowaniu graczy Sekcji Skata KOMAX Borki – Ireneusza Kodury, Romana Sklorza, Marcina Wieczorka i Marka Ligusa. Zawody rozgrywano w duchu fair play i poszanowaniu przeciwnika w grze. 16 najlepszych zawodników turnieju otrzymało sponsorowane przez organizatorów zawodów nagrody o łącznej kwocie 2.240 złotych.

Turniej poprowadził Ireneusz Kodura, sędziował Paweł Kiszka – sędzia Polskiego Związku Skata.