Tłumów w DomEXPO na otwarciu tych targów nie było – mimo atrakcyjnego początku: koncertu swingujących orkiestr dętych pod świetną dyrekcją Przemysława Ślusarczyka.

Organizatorzy nie spodziewali się jednak od początku licznej frekwencji. – Poprzednią, jesienną edycję targów odwiedziło ponad 3 tysiące mieszkańców Opola – przekonuje Adam Kubicki, prezes DomEXPO w Opolu. – Z roku na rok liczba odwiedzających jest coraz większa. Bardzo nas to cieszy i oczywiście mamy nadzieję, że i tym razem uda się nam poprawić dotychczasowy wynik – dodaje Kubicki.

Zaproszenie od organizatorów przyjęło 70 wystawców. – Dla zwiedzających przygotowaliśmy między innymi ofertę mebli skrzyniowych i tapicerowanych – opowiada Katarzyna Płoszaj, koordynator targów. – Ponadto szeroki asortyment wykładzin podłogowych, paneli, oraz okładzin ściennych. Mamy liczną reprezentację firm zajmujących się nowoczesnymi technikami grzewczymi, budownictwem energooszczędnym  czy pokryciami dachowymi. Prezentujemy także kominki, instalacje solarne, wyroby z kamienia i wiele innych.

Organizatorzy przygotowali specjalna strefę outletową, gdzie można skorzystać z wysokich zniżek cen – nawet do 70%.

Otwarciu targów towarzyszyła inauguracja największego w okolicy outletu odzieżowego. – Zara, Bershka czy Levis – tutaj kilkakrotnie taniej – twierdzą organizatorzy.

Podczas targów jest sporo imprez dla dzieci. Najmłodsi będą się mogli nauczyć robić pompony, szyć ozdoby i maskotki, konstruować budowle i planować tekturowe miasta.

Targi trwać będą do niedzielnego wieczora.

foto: melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Jeden komentarz

  1. Pingback: VII Śląskie Targi Budowlane – Cech Kominiarzy

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.