Co roku, w Chróścicach, Adwent rozpoczyna się kiermaszem świątecznym. W niedzielę (3 grudnia) przed gośćmi zaprezentowali się najmłodsi artyści oraz orkiestra. Przygotowano również kilka innych atrakcji.

W Chróścicach kiermaszem oficjalnie rozpoczęto Adwent. Wydarzenie uświetniła świąteczna muzyka i inne atrakcje

Kiermasz w Chróścicach to okazja, by we wspólnym gronie rozpocząć okres oczekiwania na przyjście Jezusa. Goście mieli pod dostatkiem ciepłego jedzenia i napojów m.in. kakao ze swojskiego mleka, oferowanych na straganach. Również na nich można było zakupić ozdoby na świąteczne stoły, lokalne wyroby cukiernicze, swojskie wędliny czy opłatki.

Pod rozłożonym namiotem każdy miał możliwość ogrzania się przy akompaniamencie muzyki zarówno tej z radia jak i tej na żywo w wykonaniu dzieci z przedszkoli i szkoły w Chróścicach, a następnie orkiestry dętej z Dobrzenia Wielkiego. Wieczorem dla uczestników kiermaszu wystąpiła Karolina Buhl.

fot. Robert Malcharczyk

Od lat impreza przyciąga wiele osób. Zarówno tych, które powracają, jak i tych, które są tu po raz pierwszy – mówił uczestnik kiermaszu, Przemysław Reimann – Najważniejszy jest fakt, że możemy znów we wspólnym gronie spędzić ten czas i dobrze rozpocząć Adwent.

Zaraz obok prowadzona była loteria fantowa, na której wygrywano przeróżne rzeczy. Między wspomnianymi straganami krążył święty Mikołaj rozdając małe słodkości.

To już 15. edycja naszego kiermaszu, z roku na rok jest coraz lepiej. Cały zysk zostanie przeznaczony na cel charytatywny – mówiła członkini parafialnego oddziału Caritas, Manuela Reimann – Przygotowane zostanie około 150 paczek na Dzień Chorego, który przypada w lutym. Wcześniej odwiedzaliśmy osoby po 85. roku życia w dniu ich urodzin, jednak po pandemii tego zaniechaliśmy. Mam jednak nadzieję, że wkrótce pojawią się nowe pomysły na lokalną działalność Caritasu.

Choć od lat podczas kiermaszu obecne są takie same atrakcje, nie zniechęca to ludzi. Ci wciąż licznie przybywają, by we wspólnym gronie spędzić ten wieczór i porozmawiać ze znajomymi w klimatycznej atmosferze.

Ta impreza pokazuje również wytrwałość i umiejętności mieszkańców wsi. To właśnie oni we współpracy z parafialnym oddziałem Caritas organizują rok w rok kiermasz i są głównymi sponsorami wydarzenia, które od lat utrzymuje zainteresowanie na wysokim poziomie.

Fot. Justyna Okos

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze