Już od godz. 10.00 będzie można oglądać walki II Ogólnopolskiego Turnieju Ari Cup, który zagości w hali sportowej im. Romana Peera przy Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Z kolei początek gali finałowej zaplanowano na godz. 17.00.

Wstęp na cały turniej będzie darmowy. Jego organizatorzy, czyli miejscowy klub Ari, chcą popularyzować karate kyokushin na szczeblu lokalnym i jednocześnie promować gminę Dobrzeń Wielki na arenie ogólnopolskiej. Rywalizacja potrwa cały dzień, a w szranki staną dzieci, młodzież i dorośli.

Karatecy będą walczyć na kilku matach jednocześnie, w tym na głównej, która zostanie odpowiednio oświetlona i będzie umieszczona na podwyższeniu. To ona stanie się centrum wydarzeń podczas gali. Ugości wtedy finały i walki pokazowe.

Zmagania będą prowadzone z podziałem na wiek, płeć i kategorie wagowe. Zostaną ponadto oparte o drabinki, w których zwycięzcy będą awansować dalej, aż spotkają się w walce o złoto w swojej kategorii. Po wszystkim odbędą się też dekoracje triumfatorów.

W walkach pokazowych zawalczy z kolei seniorska czołówka gospodarzy. Adrianna Niemczyk zmierzy się z Oliwią Małecką (Konecki KKK), Jasmin Jendrzej z Pauliną Tarczyńską (Sekai KKS), a Mateusz Bewko z Miłoszem Adamczykiem (TKS Tarnów).

Ari istnieje od końcówki 2019 roku, a założycielem, prezesem i trenerem klubu jest Marcel Niemczyk. To obecnie około 160 karateków, którzy trenują w czterech miejscach: Dobrzeniu Wielkim, Popielowie, Pokoju i Opolu-Czarnowąsach. To nie tylko zawodnicy i zawodniczki, ale też osoby, które uprawiają tę dyscyplinę rekreacyjnie.

Portal internetowy i miesięcznik Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

W Dobrzeniu zawalczą karatecy z całej Polski. Turniej już 10 lutego

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.