Celebrowanie Dnia Zakochanych rozpocznie się już w poniedziałek, 12 lutego.
– Na placu Kopernika pojawi się instalacja świetlana „Zakochani w Opolu”, nawiązująca do walentynkowego klimatu – zapowiada Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji urzędu miasta Opola.

Będą to różnego rodzaju miłosne napisy, serca, kule śnieżne. Wspólnie z Solarisem chcielibyśmy zachęcić wszystkich, nie tylko zakochanych, do robienia sobie pamiątkowych zdjęć przy tych dekoracjach. W związku z tym uruchamiamy konkurs – wystarczy w dniach 12-14 lutego zrobić tam sobie pamiątkowe selfie, umieścić na swoim profilu facebookowym i dodać hasztag #zakochaniwOpolu. Pierwsze pięćdziesiąt osób, które to zrobią, otrzyma w prezencie specjalne walentynkowe poduszki.

To nie pierwszy raz, gdy miasto współpracuje z galerią Solaris. Przykładem współdziałania jest np. lodowisko na placu Kopernika, które nadal działa i będzie dostępne również w okresie walentynkowym.

Pełne świętowanie rozpocznie się natomiast we wtorek.

Tak się złożyło, że 13 lutego jest koniec karnawału, więc nie może zabraknąć muzyki – mówiła Magdalena Matyjaszek, naczelniczka Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej. – Wspólnie z NCPP zapraszamy bardzo serdecznie o godz. 17:00 na plac Kopernika na koncert najpiękniejszych piosenek miłosnych w wykonaniu opolanki, Sabiny Sago oraz artysty musicalowego, Rafała Drozda. A tych, którzy będą czuli niedosyt zapraszamy o 19:00 do klubokawiarni OPO na walentynkowe afterparty.

Ponadto miasto wraz z Młodzieżowym Domem Kultury przygotowało szereg konkursów o tematyce miłosnej: pisanie listów, konkurs filmowy, jaka to melodia oraz warsztaty z balonami.
Poza tym na placu odbędą się animacje, podczas których będzie można spotkać szczudlarzy, kataryniarzy, latarników, panny młode i tancerki.
Konkursy i animacje odbędą się 13 grudnia , od godz, 15:00 do 17:00 na placu Kopernika przed galerią Solaris.

Jednak o serce będzie można w tych dniach zadbać również całkiem dosłownie. Celebrowanie święta zakochanych połączono bowiem z akcją prozdrowotną, zorganizowaną we współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym.
O akcji opowiedziała rzeczniczka prasowa szpitala, Edyta Hanszke:

13 lutego przeprowadzimy akcję profilaktyczną pod kątem układu krążenia, chorób serca i naczyń. Zespół specjalistów z naszego szpitala, z polskiego towarzystwa kardiologicznego, opolskiego i studenci wydziału lekarskiego UO będą wykonywać konsultacje kardiologiczne i dietetyczne, badania ekg, pomiar ciśnienia krwi oraz edukować w zakresie profilaktyki chorób serca.

Konsultacje odbędą się 13 lutego od 12:00 do 17:00 na poziomie +1 w galerii Solaris. Zapisów można dokonać dzwoniąc na numer 77 45 20 246 (w dni powszednie, od 8:00 – 15:00).

Szczegółowy program wydarzeń związanych z Dniem Świętego Walentego znajduje się tu https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/aktualnosc/walentynki-w-opolu-koncert-konkursy-z-nagrodami-i-akcja-profilaktyczna

Zakochani w Opolu – pod takim hasłem miasto świętować będzie tegoroczne Walentynki.Zakochani w Opolu – pod takim hasłem miasto świętować będzie tegoroczne Walentynki.

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze