Po raz trzeci w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się przedświąteczny „Bieg po choinkę”. Poprzedzą go konkurs na szopkę bożonarodzeniową i spotkanie w ośrodku kultury.

Impreza odbędzie się 10 grudnia (niedziela) przy kąpielisku Balaton. O godz. 10.00 otworzą ją biegi dzieci na 300, 400 i 700 m.  Następnie odbędą się biegi główne dla wszystkich chętnych na dystansach 6 i 10 km oraz marsz nordic walking na 3 km. W programie znajdą się też humorystyczny bieg na 400 m w przebraniach, możliwość morsowania i mobilna sauna. Startując uczestnicy biegu wesprą leczenie Marty Piotrowskiej.

To jednak nie wszystko, bo dzień wcześniej Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim ugości powiązane z biegiem wydarzenie „Pokonaj bariery z Mikołajem”. Potrwa ono od godz. 10.00 do 13.00. W programie znajdą się między innymi: zabawy z animatorami, kiermasz świąteczny, warsztaty dla dzieci, słodki poczęstunek i rozstrzygnięcie konkursu na szopkę bożonarodzeniową.

Konkurs natomiast trwa do 7 grudnia. Do tego czasu można zgłaszać swoje prace i składać je w sali numer 4 dobrzeńskiego ośrodka kultury. Kategorie są trzy: A dla dzieci i młodzieży, B dla dorosłych i grupowa dla przedszkoli, szkół, świetlic, domów pomocy społecznej i rodzin. Twórcy najlepszych szopek zostaną nagrodzeni.

Głównym organizatorem biegu, konkursu i spotkania w domu kultury jest Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych „Talent”. Patronat medialny nad tą inicjatywą sprawuje portal internetowy i miesięcznik Opowiecie.info.

 

W Dobrzeniu znów pobiegną w charytatywnym biegu. Atrakcji będzie jednak o wiele więcej

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.