Nabożeństwo przy kapliczce, niespodzianki dla dzieci, a wieczorem zabawa taneczna z DJ. Do tego pokazy strażackie i strefa gastronomiczna. To wszystko na festynie majowym w Ładzy, który odbył się w sobotę 11 maja.

– Imprezę majówkową w naszej miejscowości zapoczątkowaliśmy 18 lat temu. Wtedy odbywała się ona głównie z inicjatywy sołtysa i rady sołeckiej, a teraz do organizacji wydarzenia dołączyli Stowarzyszenie „Odnowa Wsi Ładza” oraz Koło Gospodyń Wiejskich – mówiła Patrycja Łaskawska, radna gminy Pokój. – Jest to też podyktowane tym, że w centrum miejscowości znajduje się kapliczka, dlatego najpierw odbywa się nabożeństwo majowe z naszym proboszczem z Kup, a później zapraszamy wszystkich na boisko. Pierwsze imprezy zaczynały się tylko od ciasta i kawy, lecz z biegiem lat mamy tutaj coraz więcej atrakcji.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 15:00 nabożeństwem majowym przy kapliczce. Zaraz potem zaczął się festyn na boisku, a uczestnicy mogli korzystać z przygotowanej strefy gastronomicznej. Na dzieci czekały dmuchańce i różnorodne zabawy z animatorką, a na dorosłych – wieczorna zabawa taneczna z DJ.

@opowiecie.info Nabożeństwo przy kapliczce, pokazy strażackie, niespodzianki dla dzieci, a na koniec wieczorna zabawa taneczna. 11 maja odbył się festyn majowy w Ładzy.🎈🎀 #maj #majówka #festyn #dzieci #zabawa #rozrywka #muzyka #gminapokoj ♬ Dance tune / tropical house which suits summer(200112) – Reglvz

– Boisko, na którym odbywa się dzisiejszy festyn, było kiedyś boiskiem szkolnym i jedynym miejscem, gdzie mieszkańcy mogli się integrować. Teraz dzięki współpracy ze Stobrawskim Parkiem Krajobrazowym możemy korzystać z boiska, które jest idealne na to, by pomieścić namioty, dmuchańce i wszystko to, co niezbędne do zorganizowania festynu – zaznaczała Patrycja Łaskawska. – A ludzie chcą przychodzić na takie wydarzenia, myślę, że są one potrzebne zwłaszcza po okresie pandemicznym. Poza tym sołectwo Ładza jest bardzo zintegrowane i to, że udaje nam się organizować takie imprezy, jest zasługą współpracy wszystkich mieszkańców. Wspieramy się i staramy działać jak najlepiej.

Jedną z głównych atrakcji tego dnia były także pokazy strażackie, w których uczestniczyli i młodsi, i starsi. – Zostaliśmy zaproszeni na festyn, żeby pokazać wóz i sprzęt strażacki – mówił Jacek Marczak, naczelnik OSP Domaradz. – Dzieci mają także okazję, by lać wodę z węża strażackiego i strącać pachołki. Jest to nauka i zabawa, i mam nadzieję, że zachęci to chociaż niektóre dzieci, by wstąpiły do młodzieżowych drużyn strażackich w naszej gminie.

Festyn został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Odnowa Wsi Ładza”, sołtysa i radę sołecką miejscowości oraz KGW w Ładzy.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.