To już druga edycja tego wydarzenia, która zagościła w Opolu. W zeszłym roku była częścią Festiwalu Opolskich Smaków, a tym razem odbywa się na placu Mikołaja Kopernika już jako samodzielna impreza. II Opolski Lotny Festiwal Piwa rozpoczął się w piątek (12.08) i potrwa do niedzieli (14.08). Wstęp jest darmowy.

Pod galerią handlową Solaris odbywają się koncerty i konkursy, grają też DJ-e, ale przede wszystkim chodzi tu o degustowanie wyrobów wystawców z całej Polski. To kilkanaście stoisk oferujących między innymi miodosytnie, wolf & oak, wina i piwa kraftowe.

Szczególnie szeroka jest gama wyrobów browarniczych, można bowiem skosztować alkoholowych i bezalkoholowych, smakowych i klasycznych, typu IPA i APA, kwaśnych sauerów i wielu innych. Na uczestników festiwalu czekają także budki z jedzeniem.

– Wyroby, których można tutaj spróbować, trudno spotkać w zwykłych sklepach – podkreśla Kamil Wysoczański z Craft Event, organizator imprezy. – Zachęcam więc do degustacji, mamy tutaj kilkanaście stoisk, a wystawcy chętnie częstują próbkami, można więc znaleźć swój smak, wybór jest duży.

Podczas wspomnianych już koncertów będących częścią festiwalu zagrali już w piątek DJ Merena, a w sobotę Dawid Serio x Isho oraz Kamil Kempiński. W niedzielę wystąpi natomiast MsB. Niedzielna część imprezy rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 20.00, zamykając trzydniowy festiwal na placu Kopernika.

Festiwal, jak już wspomnieliśmy, gości w Opolu po raz drugi. Organizuje go firma Craft Event, która ma na koncie kilkadziesiąt podobnych imprez w całej Polsce. To nie tylko Lotne Festiwale Piwa, ale także targi Jedyne w Swoim Rodzaju (JWSR), Craft Music Festival, Streetwear Expo (SWEX) oraz C-Art Days.

– Festiwal jest lotny, dlaczego że „latamy” z nim po różnych polskich miastach, obecnie jest ich jedenaście, ale chcemy, żeby było ich jeszcze więcej – mówi Kamil Wysoczański. – To między innymi: Wrocław, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Łódź, Poznań, Legnica i właśnie Opole.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.