Atrakcje dla rodzin z dziećmi, warsztaty artystyczne, występy i degustacja dań – to czeka na uczestników międzynarodowego pikniku rodzinnego Opolskie Gościnne Opolu-Bierkowicach. Wydarzenie w miejscowym skansenie odbędzie się w sobotę (2.09) i potrwa od godz. 12.00 do 18.00.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotują: dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy, klejenie tatuaży, plecenie warkoczy, zamykanie w bańce, zabawy z chustą oraz gry integracyjne dla małych i dużych. Każdy będzie mógł też zagrać w planszówki z różnych stron świata oraz dołączyć do warsztatów pisma japońskiego i gry na bębnach, czy też stworzyć własne origami lub pszczelą ramkę.

Opolskie Gościnne to również bogaty program artystyczny. Tego dnia w Muzeum Wsi Opolskiej wystąpią: Jędrzej Skiba z zespołem (finalista The Voice of Poland), Kamil Kilian (uczestnik The Voice Kids Poland), zespół Akces z Ozimka, Ethnica-Art, zespół Pieśni i Tańca Opole, Mażoretki Prószków, zespół Opolanie, Alimah Opole, Opole Youth Choir, Yullia Psiuk, Salsa Fuerte Opole i Studio Działań Kreatywnych w Opolu.

W programie pikniku znajdzie się też degustacja dań. Do wyboru będą kuchnie: polska, ukraińska, azjatycka, indyjska, meksykańska i gruzińska. Będzie też można odwiedzić dentobus i stanowisko programu Profilaktyka 40+, wyrobić kartę EKUZ i zajrzeć na stanowisko informacyjne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Tak było rok temu:

Integracja w skansenie. W Muzeum Wsi Opolskiej wydarzenie jedyne w swoim rodzaju

 

Opolskie Gościnne będzie podsumowaniem ostatnich miesięcy pracy Centrum Integracji Cudzoziemców w Opolu (CIC) – jednego z wydziałów Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Choć planowano je na czas pokoju, by służyło cudzoziemcom spoza Unii Europejskiej, jeszcze przed otwarciem należało przeorganizować je na potrzeby ukraińskich uchodźców.

Centrum Integracji Cudzoziemców otwarto 10 marca 2022 roku, a więc dokładnie dwa tygodnie po napaści Rosji na Ukrainę. Jego pracownicy oferowali i wciąż oferują pomoc z zakresu: systemu prawno-ustrojowego, ubezpieczeń społecznych, ochrony zdrowia, edukacji, integracji społecznej i porad psychologicznych. Pomagają również swoim podopiecznym wkroczyć na polski rynek pracy.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Integracji Cudzoziemców w Opolu i Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu. Ponadto Opolskie Gościnne zyskało patronat honorowy Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, a portal internetowy i miesięcznik Opowiecie.info objął je patronatem medialnym.

W sobotę piknik Opolskie Gościnne. To druga edycja międzynarodowej imprezy w Muzeum Wsi Opolskiej

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.