Dziesiąta edycja biegu przełajowego o Puchar Borsuka odbyła się w minioną sobotę – 9 września. Jak co roku, emocje towarzyszyły uczestnikom na trasie i poza nią.

Impreza oficjalnie rozpoczęła się o godzinie 10:15, kiedy wystartowali najmłodsi w biegu na 300 metrów. Później, co dziesięć minut, startowały inne biegi: dla roczników 2013-14 na 400 metrów oraz dla roczników 2011-12 na dystansie dwukrotnie dłuższym. Jednak najważniejszym elementem programu był bieg na 12 kilometrów, w którym brała udział młodzież i dorośli. Zwycięzca tego biegu, Paweł Kosek, dotarł na metę już po 41 minutach.

– Cieszę się z dzisiejszego triumfu. To już mój drugi tytuł z rzędu, a trzeci w mojej historii startów w tej imprezie – mówił Paweł Kosek. – Na trasie skupiałem się przede wszystkim na dobrej zabawie i wraz z kolegą mieliśmy zamiar po prostu rywalizować między sobą. Dużym plusem są biegi dla najmłodszych, dzięki czemu również moje dzieci mogły pokazać swoje umiejętności.

Wśród innych atrakcji czekających na przyjezdnych można wymienić strefę zabaw przygotowaną przez stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Stobrawski Zielony Szlak”, która poprzez ciekawe pokazy i zabawy uczyła najmłodszych, jak dbać o środowisko.

Powodem organizacji takiej imprezy jest zachęcanie każdego do aktywności fizycznej oraz poznawania krajobrazu gminy Murów, o czym wspominała urzędniczka gminy, Maria Kania:

– Chcemy spopularyzować zdrowy styl życia poprzez biegi przełajowe. Jest to też okazja do bliższego poznania się wzajemnie z innymi uczestnikami, niekoniecznie z naszych okolic – podkreślała Maria Kania. – W biegach udział wziąć mogły nawet dzieci z rocznika 2016, czyli właściwie ci zaczynający naukę w szkołach podstawowych. Od kilku lat frekwencja utrzymuje się na podobnym poziomie i jest to to spora liczba około 160 uczestników biegów.

W ten sam weekend w Zagwiździu odbywa się również kilka innych imprez. To między innymi: biesiada, kabaret i zabawa taneczna organizowane w ramach odbywających się tam dożynek, a także piknik historyczny.

fot. Robert Malcharczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze