Podopieczni Fundacji FREE z Opola wzięli udział w warsztatach kulinarno-tanecznych. Dzieci miały okazję własnoręcznie przygotować słodki stół, a następnie spalić zjedzone kalorie bawiąc się z animatorem. 

Warsztaty prowadził Patryk Buchta właściciel Mobilnej Akademii Kulinarnej Foodie. Podczas warsztatów dzieci przygotowywały m.in. czekoladowe cake popsy, owsiankę budyniową z owocami czy deser o smaku szarlotki.

Po raz pierwszy prowadzimy warsztaty w placówkach specjalnych, z niepełnosprawnymi dziećmi i osobami dorosłymi. W takich placówkach jest większa potrzeba opieki i pomocy uczestnikom warsztatów, na szczęście są z nami opiekunowie grup, które biorą w nich udział. Z niektórymi uczestnikami pracuje się nieco trudniej, ale dzięki naszemu doświadczeniu, a przede wszystkim doświadczeniu opiekunów możemy do uczestnictwa zaangażować wszystkich. A radość i zainteresowanie dzieci, kiedy używamy np. ciekłego azotu jest bezcenna. Dla mnie to ciekawe wyzwanie i możliwość nauczenia się nowych rzeczy – mówił Patryk Buchta.

@opowiecie.info Warsztaty kulinarne i taneczne w fundacji FREE #warsztatykulinarne #fundacjafree ♬ dźwięk oryginalny – opowiecie.info

Fundacja FREE to miejsce, w którym z dziećmi w edukacji domowej pracują nauczyciele, terapeuci i rodzice. Do FREE uczęszczają dzieci pełnosprawne, wyjątkowo uzdolnione, niepełnosprawne i ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.Po warsztatach kulinarnych przyszedł czas na część taneczną, dzieci miały okazję spalić zjedzone kalorie i przy okazji świetnie się bawić pod okiem animatora Konstantego Kasprzaka. Okazało się, że nie tylko dzieciom, a również opiekunom taka forma warsztatów przypadła wyjątkowo do gustu.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Integracyjne spotkanie Mikołajkowe”, które zorganizowało Stowarzyszenie Mażoretek Polskich, Rozwoju Kultury i Sportu. Celem imprezy było zwiększenie aktywności i integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami, budowa pozytywnego obrazu osoby niepełnosprawnej, podniesienie poczucia własnej wartości uczestników imprezy oraz integracja.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie