Najbliższy weekend zapowiada się w OTLiA bardzo różnorodnie. Trzy tytuły, a każdy z nich przeznaczony jest do odbiorcy w innym wieku.

Weekend  w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora

 „Kolorowi ludzie” 12.01.2019 godz. 11:00  dla widzów od lat 3

 „Kolorowi ludzie” to spektakl uniwersalny, mądry i z niezwykłym przesłaniem. Centralnym punktem przedstawienia jest ogromna szafa, która kryje w sobie wiele tajemnic. Jej szuflady raz rozbrzmiewają muzyką z różnych stron świata lub wypuszczają strumienie wody, innym razem mienią się wszystkimi kolorami tęczy. Dwoje aktorów pokazuje widzom co było na początku, jeszcze przed stworzeniem wszystkiego, jak pojawiły się lądy, morza i pierwszy człowiek. W piasku i w magicznej szafie szukają śladów stworzenia. Wraz z widzami przy pomocy niezwykłej palety kolorują ludzi i uczą się nazywać świat.

Weekend  w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora

 „Książę i Prawda” 12.01.2019 godz. 16:00  dla widzów od lat 9

 „Książę i Prawda” to baśniowa sztuka, w której odnajdujemy wiele wartości estetycznych i filozoficznych. To  dzieło autorstwa Jean-Claude Carrière cenionego francuskiego pisarza, dramaturga, autora znanych i nagradzanych w świecie scenariuszy filmowych (jako jeden z nielicznych otrzymał za nie w 2014 „Oscara” za całokształt twórczości).

Na poszukiwanie Prawdy udaje się Książę. Nie jest to zadanie bezinteresownie,  bowiem nagrodą dla znalazcy Prawdy, ma być ręka pięknej Dziewczyny. Książę, jak to w baśniach bywa, wyrusza na długie i pełne przygód poszukiwanie, zakończone wieloznacznym sukcesem…

Weekend  w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora

 „Zraniony jeleń” 12.01.2019 godz. 18:00 i 13.01.2019 godz. 17:00 dla młodzieży i dorosłych

„Zraniony jeleń” to autorska, teatralna  interpretacja „Poety w Nowym Jorku”, którego autorem jest Federico García Lorca – poeta, dramaturg, jeden z najbardziej znanych na świecie hiszpańskich pisarzy XX wieku. W spektaklu sięgamy po wiersze hiszpańskiego barda, wykorzystując także animacje, formy plastyczne i malarskie. Aktorki w przedstawieniu współdziałają z tworzoną na żywo muzyką, budując nostalgiczno-surrealistyczny świat, rodzący się z animacji obrazów i dźwięków.

Dodatkowo, w niedzielę 13.01. przed spektaklem, we foyer małej sceny będzie można wesprzeć zbiórkę na rzecz 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

———————————————-

Rezerwacja biletów:
Biuro Obsługi Widzów tel. 77 4543796 lub 774079056, e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl

fot. G.Gajos

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.