Wystawę malarstwa i szkiców Łukasza Hofmana będzie można podziwiać w Galerii „Studnia” do połowy maja. W sobotę (15 kwietnia) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy.

Fot. Elżbieta Osysko

Łukasz Hofman – autor wystawy

Łukasz Hofman to przeszło 40 letni mężczyzna, który uczy się malarstwa w domu, gdyż jak sam twierdzi jeszcze wiele pozostało mu do nauczenia się. Najbardziej przypadło mu do gustu malarstwo akrylowe i najczęściej, za jego pomocą przedstawia pejzaże oraz kwiaty.

Myślę, że podejmowane przeze mnie tematy to szukanie odpoczynku. Ciągle uczę się malarstwa, nabierając przy tym coraz to większego doświadczenia i zdobywając kolejne stopnie umiejętności. Nie mam ulubionej techniki, a to dlatego, że ciągle się rozwijam, lecz najczęściej maluję pędzlami oraz w technice airbrush, czy też sprey. Z kolei moim ulubionym podłożem jest płótno oraz odpowiednio przygotowane ściany pod malarstwo ścienne – mówił Łukasz Hofman, autor wystawy

Część z prezentowanych na wystawie malunków autorstwa Łukasza Hofmana

Wystawa będzie dostępna w Galerii „Studnia” w Krapkowicach przy ul. Młyńskiej 3 do połowy maja

Moja przygoda ze sztuką zaczęła się  za czasów szkoły podstawowej. W ósmej klasie za namową znajomego i oczywiście za pozwoleniem szkoły namalowaliśmy kilka napisów na ścianach, potocznie mówiąc graffiti. Osoba sprawująca nad tym opiekę dała nam pełną swobodę i w ten sposób powstały cztery napisy m.in.: „Bezpieczna szkoła”, „Trzymajmy się razem”. Było to graffiti malowane farbami olejnymi, przez co musieliśmy później wietrzyć salę (śmiech). Mniej więcej tak to się zaczęło, po szkole podstawowej nadszedł dla mnie czas rysowania na kartkach z zeszytów szkolnych, bardzo dobrze wspominam ten okres. Po zdaniu matury, podczas gdy już pracowałem, zacząłem szkicować w plenerze cienkopisami, czasem ołówkiem. Aktualnie tworzę mało nowych rzeczy, raczej wykorzystuję swoje dawniejsze prace – dodaje Łukasz Hofman.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Twórców i Artystów Pasja w Krapkowicach.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".