Koncert, promocja książki oraz wręczenie grantów. Wszystko to w otoczeniu zieleni ogrodu dendrologicznego w Lipnie (gm. Niemodlin). Na klimatyczny wieczór zapraszają Partnerstwo Borów Niemodlińskich oraz Lokalna Grupa Działania Płaskowyż Dobrej Ziemi.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 29 czerwca o godzinie 17.00.

W programie jest koncert zespołu Zakuka, który zaprezentuje muzykę inspirowaną ludowymi melodiami i tekstami w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami.

Nie zabraknie baśni i legend z terenu gmin Borów Niemodlińskich. Odbędzie się bowiem promocja najnowszej publikacji Partnerstwa, która nosi tytuł „Prawołki i psiary”. Książka jest kontynuacją „Opowieści z lasu” – zaprezentowano w niej legendy, bajki i opowieści, które nie znalazły się w pierwszej książce. Na ponad 200 stronach zapoznać się można między innymi z wodnikiem Norkiem z Naroka i olbrzymem z Kemafiny w Białej, a także dowiedzieć się o zabójczej mgle z Benkwickiej Górki koło stawu Sangów, Kumie Śmierci z prószkowskiego zamku czy o Czarnym Psie z Bielic.

Publikacja „Prawołki i psiary” będzie dystrybuowana tego wieczoru bezpłatnie. Organizatorzy zachęcają do potraktowania książki jako cegiełki wspierającej pomysł wykonania projektu rekonstrukcji wieży widokowej na Jastrzębiej Skale koło Krasnej Góry.

Podczas wydarzenia wręczone zostaną granty na realizację siedmiu najlepszych projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji „Działaj Lokalnie”. Otrzymają je: Grabina (Gmina Biała), Stowarzyszenie Odnowy Wsi Łącznik, Skarbiszowice, grupa nieformalna „Gotowi do działania” działająca przy Tułowickim Ośrodku Kultury, Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Grabin „Integracja”, grupa „Szydełsok” przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach oraz grupa „Balans” przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemodlinie.

Wstęp na „Wieczór w ogrodzie w Lipnie” jest bezpłatny.

Wieczór w ogrodzie w Lipnie

Fot. Materiały organizatora.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.